Mesto Trnava

NOCvKINE už po desiatykrát

21. novembra sa uskutoční najdlhšia NOCvKINE vo viac ako päťročnej histórii týchto podujatí v Trnave. Čaká na vás viac ako 10 hodinový maratón výborných filmov. Organizátori pre návštevníkov pripravili aj viaceré prekvapenia. Jedným z nich je burza filmových plagátov.

Začiatok projekcií bude o 18:00. Lístky si v pokladni kina Hviezda môžete v predpredaji zakúpiť od pondelka 19. novembra. Podrobnosti o podujatí nájdete na facebooku.

Podujatie pripravuje OZ Publikum.sk, vydavateľ magazínu CinemaView.sk v spolupráci s kinom Hviezda. Za podporu ďakujeme spoločnostiam Niagara.sk, Hollywood Clasic Entertaiment a mediálnym partnerom Trnava-live.sk a Mesto Trnava.

 

Program:

VTEDY V AMERIKE

18:00 h
kriminálna dráma
r. Sergio Leone (USA)

1984, 139 min
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Hovorí sa, že priateľstvá z detstva pretrvajú celý život a inak to nie je ani v prípade newyorských chlapcov zo židovskej komunity, ktorí si vybrali žiť život mimo zákon. Toto je príbeh štyroch gangstrov, od ranných rokov života niekedy na začiatku dvadsiatych rokov minulého storočia, cez prohibíciu, veľkú hospodársku krízu a vojnu až po začiatok šesťdesiatych rokov, kedy sa starý David Aaronson (Robert De Niro) vracia naspäť do New Yorku po dlhých rokoch skrývania sa. Toto je príbeh skutočného priateľstva, lásky, oddanosti, ale aj lži a zrady50/50

20:30 h
komediálna dráma
r. Jonathan Levine (USA)

2011, 100 min
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Naozaj skvelá komediálna dráma z nezávislej produkcie. Prvýkrát v slovenskom kine. V hlavných úlohách Joseph Gordon-Levitt a Seth Rogen.
Dvadsaťpäť ročný Adam žije obyčajným životom so svojou priateľkou a pracou. To však len do chvíle, kým ho zasiahne správa, že má rakovinu. Nečakajte dojímavú drámu, ale komédiu o tom, ako sa hlavný hrdina a jeho okolie s osudnou udalosťou vysporiada a o tom, ako so svojou zákernou chorobou bojuje.KINSEY

22:20 h
životopisná dráma
r. Bill Condon (USA/Nemecko)

2004, 118 min
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Alfred Kinsey (vo filme stvárnený Liamom Neesonom) bol biológ a sexuológ, ktorý založil Institute for Sex Research a následne spôsobil svojimi publikáciami v Spojených štátoch veľký rozruch. Film samotný rovnako ako profesor Kinsey búral v mnohých krajinách tabu a získal vďaka vynikajúcim hereckým výkonom viacero ocenení.


 

V BRUGÁCH

00:30 h
krimithriller/komédia
r. Martin McDonagh (Veľká Británia/USA)

2008, 107 min
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Po jednej fuške v Londýne sú nájomný zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojim drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Ken si užíva pokojného prostredia a pamiatok, ale výrečný a akčný Ray je malebným mestom viac ako znechutený, a preto sa rozhodne vymyslieť dobrodružstvo. Netrvá dloho a Ray sa potuluje s turistami, začne si s miestnou kráskou (Cléménce Poésy), bije jej bývalého frajera skinheada (Jérémie Rénier) a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že Harry ho chce mrtvého a práve Ken má túto prácičku urobiť. Samozrejme, že Harry nepočítal s tým, že sa Ray s Kenom na výlete spriatelia.


 

NECHOĎ KLOPAŤ NA DVERE

02:30 h
hudobná dráma
r. Wim Wenders (USA/Nemecko)

2005, 122 min
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Howard Spence (Sam Shepard) bol obľúbeným westernovým hrdinom, ale teraz sa už objavuje len vo vedľajších úlohách žánru, ktorý tiež upadol. Pocit neuspokojenia a osamelosti utápa v alkohole a so ženami sa mu už tiež nedarí ako kedysi. Keď sa od svojej matky dozvie, že niekde má možno potomka, vydá sa hľadať svojho syna či dcéru. Úplne sa k myšlienke, že jeho život nemusí byť taký prázdny. Cestou po svojej minulosti narazí na svoju bývalú lásku Dorreen (Jessica Langeová) jej syna Earla. Nezdá sa však, žeby o návrat strateného otca niekto z nich stál. Navyše v pätách mu je Sutter (Tim Roth), ktoré je pevne rozhodnutý dostať ho späť na nakrúcanie, z ktorého utiekol.

19.11.2012 12:24

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte