Mesto Trnava

Nové ihrisko na Limbovej ulici má byť hotové už na jeseň

Mestská samospráva začala výstavbu nového detského ihriska na Limbovej ulici v Trnave. Relaxačný priestor pre celé rodiny z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia by mal byť hotový do konca októbra. Podľa zmluvy s dodávateľom prác náklady na realizáciu nepresiahnu 255 885 eur.

Detské ihrisko bude situované do dvoch priestorov pri Mama klube – Centre voľného času a v športovom areáli za základnou školou. Navrhnuté je tak, aby bolo hodné pre hry detí všetkých vekových kategórií. Nebudú chýbať hojdačky a preliezačky, plocha s hernými prvkami pre najmenších s využitím odolného agátového dreva, ďalšia herná zostava bude vytvorená na umelom trávniku. Na športové hry väčších a dospelých poslúžia dynamické posilňovacie prvky a workoutové ihrisko, čoraz populárnejšie najmä u mladých ľudí, ktorí majú chuť zameniť fitnescentrá za cvičenie pod holým nebom. Projekt počíta aj s plochou pre hendikepované deti, oddychovými zónami s lavičkami a piknikovými zostavami.

Súčasťou areálu budú rozvody vody s pitnou fontánkou a rosiče na ovlaženie vzduchu v horúčavách, riadené z novovybudovanej technologickej šachty. Areálom povedie nový dva metre široký chodník z betónovej dlažby, vo večerných a nočných hodinách osvetlený parkovými svietidlami. .

Samozrejmosťou sú sadové úpravy. Na ihrisku pribudne štyridsaťštyri nových stromov, tristoštyridsať kríkov a 3 000 m2 trávnika.Priestor pred Mama klubom s pieskoviskom bude doplnený lavičkami, o tieň sa postará strom.


Priestor pre hendikepované deti so senzorickým chodníkom a hojdačkou


Oddychový priestor s lavičkami a piknikovými stolmi


Hracie prvky pre deti vo veku od troch do štrnástich rokov na umelom trávniku


Hojdačky a preliezačka pre deti vo veku od troch do štrnástich rokov na štrkovom podklade


Športová zóna s dynamickými fitnes prvkami na gumenom povrchu


Statické workout prvky na gumenom povrchu


Statické prvky s oddychovým miestom

Lokalita

GPS:
N 48.359490365928686 / E 17.582369151281682

2.8.2017 13:37

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte