Mesto Trnava

Nový nápis #TRNAVA už čoskoro obohatí pešiu zónu

Pešiu zónu bude opäť zdobiť 9-metrový nápis #TRNAVA. Pomaľujú ho trnavskí výtvarníci v sobotu 27. apríla 2019 priamo na Hlavnej ulici medzi 10.00 a 18.00 hod. pred domom číslo 17.

Aj vám prirástol nápis #TRNAVA, ktorý zdobil pešiu zónu počas minulého roka, k srdcu? Nebuďte smutní, dobrou správou je, že tento rok bude nápis zdobiť trnavské korzo opäť. Čo je však ešte lepšou správou? Nápis bude niesť nové maľby od staro-nových autorov. Príďte sa pozrieť, čo výtvarníci vytvoria priamo na ulici pred vašimi očami. Po dokončení ostane nápis na svojom mieste až do jesene. V prostredí pešej zóny s mestskou vežou v pozadí bude zaujímavou kulisou na fotografie a „svojky“ okoloidúcich. Ak sa vám výsledok ich práce bude páčiť, spravte si s ním fotku a zdieľajte ju na sociálnych sieťach. A nezabudnite na hashtag #TRNAVA.

Počas práce mladých umelcov nebude na pešej zóne chýbať hudba, pohodlné sedenie a osviežujúce občerstvenie pripravené pre všetkých, ktorí sa prídu pozrieť, ako sa preglejková konštrukcia mení na umelecké dielo. Aj vďaka nemu bude mať trnavská pešia zóna opäť dominantu, ktorá bude ozdobou fotografií z Trnavy tak, ako to bolo počas minulého roka. Po všetkých našich významných kultúrnych pamiatkach sa stane aj tento nápis povinnou zastávkou na prechádzke Trnavou.

Každý zo siedmich znakov dostane vlastnú kreatívnu víziu, o ktorú sa postarajú výtvarníci Mgr. art. Naďa Salbotová Fecaninová, Mgr. et Mgr. art. Zuzana Branišová, ArtD., Mgr. Tatiana Vrtochová alias Da linka, Mgr. art. Eva Šrubařová, Mgr. Zdenka Haas, Stanislav Leffler alias Rýna a žiaci SZUŠ Pablo pod vedením pedagógov Juraja Ezechiaša a Miloša Čápku: Veronika Srnáková, Elena Schwarzová, Natália Palšovičová (a Olívia Dlasková ako náhradníčka).

Nápis #TRNAVA je tzv. hashtag, teda kľúčové slovo označené mriežkou, ktoré sa používa predovšetkým na sociálnych sieťach. Uľahčuje vyhľadávanie príspevkov s podobným obsahom, prepája ich a charakterizuje. Hlavnou myšlienkou trnavského hashtagu je vytváranie pocitu spolupatričnosti a príslušnosti k svojmu mestu. Sme rozdielni, ale spája nás mesto, v ktorom žijeme. Tento nápad čerpá inšpiráciu zo zahraničia a snaží sa vizuálne pútavou formou hovoriť o tom, že hrdosť na to, odkiaľ pochádzame, môže byť súčasťou našej identity.
Dielo, ktoré každý z umelcov namaľuje, nebude v ďalšom roku pretreté, na pôvodné písmená sa totiž prilepí nová 2D doska kopírujúca ich tvar. Podstatou bude, že tieto diela budú ďalej žiť svojím životom a skrášľovať interiéry kancelárií, bytov či iných priestorov a, samozrejme, tešiť svojich nových majiteľov.

Lokalita

GPS:
N 48.37508584973075 / E 17.586832347082463

10.4.2019 11:21

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?