Mesto Trnava

Obľúbená miniTrnava sa po pandemickej pauze opäť vráti

Mesto detí – projekt, ktorý sa začal v lete 2017 a má za sebou tri úspešné ročníky, sa po vynútenej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu toto leto opäť vráti do Trnavy. Od 6. do 22. júla 2022 sa Mestský zimný štadión znova premení na minimesto, v ktorom deti nájdu všetko, čo treba na skvelú prázdninovú zábavu. A nielen to – miniTrnava je totiž nielen o zábave, ale aj o spolupráci, učení sa zodpovednosti a samostatnosti, nových zážitkoch, poznatkoch a priateľstvách. Skrátka, s takýmito tromi letnými týždňami budú spokojné deti aj ich rodičia.

Projekt funguje bezplatne v pracovných dňoch medzi 8. a 15. hodinou. Je určený deťom vo veku od 8 do 15 rokov. Netreba sa prihlasovať vopred, stačí prísť a pridať sa k hre na mesto: zaregistrovať sa na miniTrnavskej Matrike, získať titul na Univerzite, zamestnať sa cez Úrad práce napríklad v Markete, Novinách, Záhradníctve či v kreatívnych alebo remeselných dielňach. miniTrnavskí občania si potom svoju výplatu vyzdvihnú v Banke – vypláca sa v špeciálnej mene trnka (miniTRNavská KorunA) a priamo v minimeste sa za ňu dá kúpiť niečo na pamiatku či pod zub. Na čelo miniTrnavy si zvolia svojho ministarostu a minimestskú radu.

„Veľmi sa tešíme, že sa s našimi miniTrnavčanmi konečne uvidíme a môžeme im opäť zabezpečiť kvalitný a hodnotný prázdninový program. Na každý ročník miniTrnavy sme doteraz mali skvelé ohlasy a aj tento rok návštevníkov čaká množstvo pestrých aktivít a povolaní, ktoré si budú môcť vyskúšať. My dospeláci však vymýšľame len základný koncept hry – všetko ostatné je na deťoch. V minITrnave si môžu vytvoriť mesto podľa svojich predstáv a užiť si ho so všetkou slobodou a zároveň zodpovednosťou,“ hovorí koordinátorka projektu Katarína Haršányiová z odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave.

O ďalších podrobnostiach štvrtého ročníka miniTrnavy – mesta detí budeme včas informovať.

 

 


 

Chcete podporiť miniTrnavu?
Prihláste sa do našej výzvy na sponzoring ročníka 2022

 


 

Takto vyzeral prvý ročník mesta detí v roku 2017:


Bránou miniTrnavy denne prešlo viac než 250 detí, celková návštevnosť bola vyše 3 500 ľudí


miniTrnavčania si na Úrade práce vyberajú budúce povolanie


Zamestnať sa dalo napríklad v Záhradníctve...


... v Kreatívnych alebo Remeselných dielňach, v Krajčírstve a na mnohých ďalších stanovištiach.


Veľký záujem bol o prácu smetiara. :-)


Zarobené trnky sa míňali najmä v Markete, kde sa dali kúpiť výrobky z dielní


Každý týždeň sa konali voľby ministarostu a členov minimestskej rady


miniTrnavská televízia bola všade, kde sa niečo dialo


Deti si vymýšľali aj vlastný kultúrny program

Foto: Matúš Koprda

20.4.2022 12:29

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová