Mesto Trnava

Obyvatelia rezidentskej zóny R6 sa na stretnutí dozvedia viac o pripravovanej regulácii parkovania

Mesto Trnava pozýva obyvateľov ulíc Vladimíra Clementisa, Juraja Slottu a Teodora Tekela i širokú verejnosť na prezentáciu týkajúcu sa pripravovanej rezidentskej zóny R6. Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok 23. marca o 17.00 h v malej aule Univerzity sv. Cyrila a Metoda (miestnosť BU1) na Bučianskej 4.

Na informačnom stretnutí budú občanom na ich otázky týkajúce sa regulácie parkovania odpovedať zástupcovia mesta. Hlavným cieľom je vysvetliť, ako regulácia funguje, aké sú výhody rezidentov, teda obyvateľov s trvalým pobytom v danej zóne, ako fungujú kredity pre návštevy, aké sú možnosti úhrady parkovného a podobne.

Regulácia parkovania bude v Zóne R6 spustená po dokončení dopravného značenia, predpoklad je v apríli. Parkovanie tu bude spoplatnené nonstop a zaplatená úhrada v R6 umožní parkovanie vozidla aj v zónach R2 (Spartakovská), R3 (Tehelná) a v Zóne B (v rámci mesta).

Zóna R6 pôvodne zahŕňala iba Ulicu Vladimíra Clementisa, neskôr bola rozšírená o Juraja Slottu a Teodora Tekela. Spolu s ňou v tejto lokalite vzniknú aj nové parkovacie plochy Zóny B, kde sa platí iba v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 h a najvýhodnejší spôsob je úhrada cez webovú aplikáciu DataMesta – iba 20 centov na hodinu.

Podrobnosti o regulácii parkovania nájdete na webstránke doprava.trnava.sk.

Mapa pripravovanej Zóny R6:

 

>>> NA STIAHNUTIE (PDF súbor, 2 MB) <<<

Pozrite si materiál k Zóne R6, ktorý bol prezentovaný na stretnutí

 

15.3.2023 14:59

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová