Mesto Trnava

Od 1. augusta mesto Trnava so spoločnosťou SAD Trnava spúšťajú Optimalizáciu mestskej autobusovej dopravy

Do konca novembra 2012 prebieha proces pripomienkovania a následného zapracovávania zmien do projektu Optimalizácie mestskej autobusovej dopravy. Zmeny, ktoré sú technicky zrealizovateľné, sú postupne uvádzané do praxe a informácie o nich priebežne zverejňujeme. Pozrite si aktuálne cestovné poriadky.
 

Cieľom optimalizácie liniek mestskej autobusovej dopravy (MAD) je zrýchlenie prepravy a obsluhy cestujúcich.

K tomu by mali dopomôcť nové čítačky čipových kariet, umiestnené pri druhých dverách v autobusoch. Vlastníci čipovej karty budú môcť nastupovať aj strednými dverami, čo značne zrýchli obsluhu cestujúcich. Novinkou sú bezplatné prestupné lístky, určené pre cestujúcich, ktorí využívajú čipovú kartu. Pri prestupe do ďalšieho spoja stačí priložiť kartu k čítačke, aby cestujúci získal platný cestovný doklad. Novinkou bude aj zakúpenie cestovného lístka cez SMS (od 1. 1. 2013).

Kde sa dá čipová karta získať?

Čipovú kartu si môžete zakúpiť na predajnom mieste spoločnosti SAD Trnava, a. s., na Ulici Andreja Hlinku. Čipovú kartu dostanete po vyplnení žiadosti o vydanie, ktorú nájdete aj na stránke www.sadtrnava.sk, a zaplatení poplatku za jej vystavenie.

Aké osobné údaje sú na čipovej karte zverejnené?

Aj napriek tomu, že v žiadosti sa uvádza meno, priezvisko, bydlisko a dátum narodenia, na čipovej karte bude len logo spoločnosti, informácie ako ju používať a dátum ukončenia platnosti.

Čo potrebujem na vybavenie čipovej karty?

 • Na vybavenie obyčajnej čipovej karty potrebujete občiansky preukaz.
 • Žiaci (študenti) si so sebou prinesú fotografiu súčasnej podoby s rozmermi 2,5 x 3 cm, občiansky preukaz (v prípade, ak ešte nedovŕšili 15. rok života, občianskym preukazom sa preukáže zákonný zástupca a doloží rodný list alebo preukaz poistenca žiaka) a žiadosť o vydanie čipovej karty na žiacku (študentskú) zľavu, ktorá musí byť potvrdená navštevovanou školou a obsahovať nástupnú a výstupnú zastávku.
 • Dôchodcovia nad 70 rokov potrebujú občiansky preukaz a fotografiu súčasnej podoby s rozmermi 2,5 x 3 cm.
 • ZŤP (ZŤP-S) si prinesú občiansky preukaz, fotografiu súčasnej podoby s rozmermi 2,5 x 3 cm a preukaz ZŤP (ZŤP-S).

Ako dlho mi čipová karta platí?

Karta je platná 5 rokov od dátumu vystavenia. Kredit môžete využiť kedykoľvek počas platnosti karty. Keď sa jej platnosť skončí, môžete zvyšný kredit presunúť na novú, alebo požiadať o vrátenie zostatku.

Ako sa dobíja kredit na karte?

Kartu si môžete dobiť hneď pri vystavení, neskôr na predajnom mieste, alebo priamo v autobuse.

Môžem kúpiť na jednu čipovú kartu aj viac lístkov?

Kartou môžete zaplatiť lístky aj iným osobám, ale len priamo u šoféra.

Ak už čipovú kartu vlastním, bude platná aj od 1. augusta 2012?

Áno, čipová karta zostáva aj naďalej v platnosti.

 


Začiatok stránky

Optimalizácia so sebou prináša zmeny pri nastupovaní

Novinkou optimalizácie liniek mestskej autobusovej dopravy je aj nastupovanie strednými dverami. Čítajte ďalej a dozviete sa, ktoré dvere použiť ak so sebou máte batožinu, psa alebo chcete vystúpiť. 

Predné dvere

Ak platíte v hotovosti, máte so sebou batožinu, psa, kočík, alebo dokupujete lístok ďalšej  osobe, sú pre vás určené predné dvere a lístok si kupujete priamo u vodiča. Tieto dvere slúžia len na nastupovanie.

Stredné dvere

Ak ste vlastníkom čipovej karty, na nástup sú pre vás určené stredné dvere.  Pri nich sa bude nachádzať nová čítačka čipových kariet, ktorá po priložení karty pípne a zobrazí hlásenie o predaji lístka. Držitelia čipových kariet môžu využívať bezplatný prestupný lístok, stačí, ak kartu označia do 50 minút od nástupu na predchádzajúci spoj. Tieto dvere slúžia na nastupovanie a vystupovanie.

Zadné dvere

Tieto dvere slúžia len na vystupovanie.

 


Začiatok stránky

Nové zastávky

Cestujúci budú môcť nastúpiť na novovybudovaných zastávkach v blízkosti ich bydlísk na Sladovníckej, Bottovej a Hlbokej ulici.

 


Začiatok stránky

Nová linka

Možnosti dopravy v meste sú rozšírené linkou na Novú ulicu k obchodným reťazcom Baumax, Sconto, Mountfield, Decodom, Jysk, atď.

Linky sú zaradené v troch kategóriách

 • Nosné linky: 1, 2, 3, 4, 5, 6
  Zabezpečujú rýchlu dopravu predovšet­kým vo vzťahu „bydlisko – pracovisko“. V špičkových obdobiach budú premávať približne každých 20 minút, mimo špičky 60 minút.
 • Doplnkové linky: 11, 12, 13, 14, 15, 16
  Zabezpečujú dopravu z okrajových častí mesta cez centrum. Pokrývajú miesta, kde nie sú nosné linky, no zároveň sa na ne napájajú prostredníctvom strategických prestupových zastávok, ktoré sú: Dohnányho, Hospodárska, Šrobárova, Zelený kríčok, Kollárova a Železničná stanica. Interval na doplnkových linkách je každých 40 – 60 minút.
 • Školské linky: 21, 22, 23
  Zabezpečujú dopravu z okrajových častí mesta, najmä z obytných zón, do oblastí, kde sú umiestnené stredné školy. Tieto linky budú môcť využívať všetci cestujúci, nielen študenti. Premávka je organizovaná pred začiatkom a po ukončení vyučovania.

 


Začiatok stránky

Ceny cestovného lístka pri platbe čipovou kartou a v hotovosti

 

Ceny pri platbe čipovou kartou
(v eurách)

Ceny pri platbe v hotovosti
(v eurách)

obyčajný cestovný lístok

0,50

0,70

cestovný lístok so zľavou

0,30

0,40

cestovný lístok za batožinu

0,30

0,40

cestovný lístok za psa

0,50

0,60

cestovný lístok za detský kočík

0,20

0,30

cestovný lístok pre občanov nad 70 rokov

0,07

0,10

cestovný lístok pre osoby ťažko zdravotne postihnuté, ktoré sú držiteľmi preukazov ZŤP a ZŤP-S  

0,07

0,10

SMS lístok

 

0,70

Ak cestujete do alebo z druhej zóny (Biely Kostol, Hrnčiarovce), musíte si kúpiť cestovný lístok pre zónu 2.

 


Začiatok stránky

Mapy liniek

Mapa liniek
bez školských autobusov

 

Mapa liniek
školských autobusov

 


Začiatok stránky

Cestovné poriadky

Nosná linka č.:

1 Strojárenská - Hospodárska - Kopánka, Nám. SUT
2 Linčianska - Bulharská - Hospodárska - Zel. kríčok
3 Prednádražie, G. Dusíka - Družba-Saleziánska-Viktoríniho nám.
4 Strojárenská - Linčianska - Družba - Kopánka, Nám. SUT
5 Prednádražie, G. Dusíka - Hospodárska - Strojárenská
6 Sibírska - Hospodárska - Prednádražie, G. Dusíka

Doplnková linka č.:

11 Šrobárova - Orešianska - Modranská - Zelený kríčok / Zelený kríčok - Špačinská - Letisko - Veľký dvor
12  Hrnčiarovce nad Parnou - Žel. stanica
13  Družba - Biely Kostol
14  Modranka - Dohnányho - Starohájska - Družba

15  Vozovka-Hlboká-Prednádražie,Botanická
16  Nemečanka-Hospodárska-Vozovka-OC bauMax
 

Školská linka č.:

21 Modranka-Družba-Sibírska-Prednádražie,Botanická
22 Linčianska-Študentská-Sibírska-Družba-Vozovka
23 Sibírska-Prednádražie-Hospodárska-Vozovka

 

Vysvetlivky značiek pre platnosť cestovných poriadkov od 9. 12. 2012


Začiatok stránky

Informácie o prípadnom meškaní autobusov Vám poskytne dopravca – Slovenská autobusová doprava Trnava, a. s.

 

Vaše otázky a podnety týkajúce sa siete zastávok MAD adresujte na e-mailovú adresu optimalizacia@trnava.sk alebo priamo Odbor dopravy a komunálnych služieb - Ing. Balažovičovú.

 

Aktualizované 17. 10. 2012

17.7.2012 16:15

Komentárov: 37

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Ja by som sa rada opytala, kam sa daju poslat staznosti?V stredu, 5.nov.som nasadla na autobus c.5, vodic bol arogantny, nechutny absolutne ignoroval.Ked nema chut tuto pracu vykonavat, nech ide robit nieco ine a neznechucovat inym ludom, ZAKAZNIKOM, den!!!Ked ma problemy, nech si ich riesi privatne a ked je chory, nech si da tabletku a ostane doma.A ked ho tato robota nebavi, nech ju necha.....nikto nema chut na tekehoto"..........."Dakujem

Jana M.

7.11.2012 12:18

 

Ešte by som chcela spomenúť, že dlhoročne zaužívaná trasa linky č. 14 je po zmene absulútne neopodstatnená! Autobus premáva úplne opačným smerom ako v minulosti, čo v konečnom dôsledku taktiež neviedlo k pozitívnym zmenám. Práve naopak. Som z týchto zmien rozhorčená a maximálne nespokojná.

Mária Topolská

24.9.2012 21:02

 

Ešte by som chcela spomenúť, že dlhoročne zaužívaná trasa linky č. 14 je po zmene absulútne neopodstatnená! Autobus premáva úplne opačným smerom ako v minulosti, čo v konečnom dôsledku taktiež neviedlo k pozitívnym zmenám. Práve naopak. Som z týchto zmien rozhorčená a maximálne nespokojná.

Mária Topolská

24.9.2012 21:02

 

Ešte by som chcela spomenúť, že dlhoročne zaužívaná trasa linky č. 14 je po zmene absulútne neopodstatnená! Autobus premáva úplne opačným smerom ako v minulosti, čo v konečnom dôsledku taktiež neviedlo k pozitívnym zmenám. Práve naopak. Som z týchto zmien rozhorčená a maximálne nespokojná.

Mária Topolská

24.9.2012 21:00

 

Vážení páni, ktorí ste zostavovali tento grafikon, cestovali ste niekedy MHD ?! Smiem sa spýtať, prečo ste urobili dvoj hodinovú medzeru medzi 19-tou a 21-vou hodinou na linke č. 14 z Modranky do TT ?! Večerný autobus, ktorý premával okolo 20-tej hodiny je pre nás značným znevýhodnením. Vaša optimalizácia dopravy priniesla len negatívne zmeny. Taktiež by som chcela spomenúť každodenné meškanie MHD autobusov premávajúcich z Prednádražia.

Mária Topolská

24.9.2012 20:45

 

Odkaz pre p.Lieskovú!Asi ťažko niekdo číta komentáre občanov keď nieje schopný ani odpovdedať na doporučený list z 14.8.2012.Moja skúsenosť.Zato linke 16 zmenili trasu čo pri nástupu do práce o 13.45 je nestíhatelné.Taktiež podla kompetentných nikto nepracuje na Trstínskej do 22h. To nie je pravda!!! Posledný spoj odchádza o 20.17h.Takže úpravi Optimalizácie sú čím ďalej tým lepšie!!!

Lucia Kolláriková

22.9.2012 6:00

 

Bývam na Kopánke a ráno sa dostať do práce do Modranky na 8:00 je veľmi ťažké po novej úprave. Ráno z Nám. SUT odchádzajú naraz 3 autobusy v rozmedzí 10 min., ale ani z jedného z nich nestíham prestúpiť na autobus do Modranky, ktorý odchádza o 8:08 z Dohnányho (aj keď podľa času na cestovnom poriadku by mal aspoň jeden spoj tesne stíhať). Ráno teda musím utekať na stanicu z Kopánky peši, alebo si zavolať taxík ... cestovanie z okrajových častí MHD za prácou v rámci mesta proste hrôza...

Janka Vranka

18.9.2012 22:18

 

Sem tam si prečítam nový komentár, viac-menej sa jedná o sťažnosti občanov, ale chýba mi tu nejaká spätná väzba, teda odpovede kompetentných, aspoň nejaké zhrnutie ....alebo to zostane len v rovine nadavania a sťažností, ako všetko v tejto republike....??? Prosím o odpoveď či niekto z kompetentných číta tieto komentáre?

Andrea Liskova

10.9.2012 14:03

 

Obyvatelia ulice Andreja Kubinu a celej severozápadnej časti nemajú ani jednu nosnú linku. Absolútne sa zabudlo na náväznosť na vlaky. Pozrite si príchody a odchody linky č. 16 a príchody vlakov zo všetkých smerov. Pre tento účel je táto linka nepoužiteľná ani na smer Bratislava ani Žilina. To ozaj podporujete taxikárov? Nie každý môže chodiť pešo. Komu slúži linka 11? Neviem koho vlastne vozí?

Fridrich Dvorák

7.9.2012 8:36

 

Aj ja musím na každú rannú smenu zaplatit cestu taxíkom. Tak dobre si žijem !!!!! Len bohužial kvoli pánom zodpovedným za optimalizáciu dopravy som každou cestou ráno do práce chudobnejšia a chudobnejšia. Dakujem vám krásne, že ste mi v mojom vyššom zrelom veku, ked sa velmi obávam straty zamestnania takto znepríjemnili život !!! Hanbite sa !! Máte za čo !!

Jarmila Špaková

19.8.2012 19:18

 

Presne tak, neskutočné veci porobili, normálny človek nemá na to ani slov. Vobec nie je rátané s tým, že vlakový spoj moje meškat po ceste domov z práce, všetky autobusy odídu takmer v rovnakom čase, len trebárs s 3-minútovým rozdielom. A potom čo dalej? Další ide o hodinu. Keby tam boli vsunuli ešte niečo trebárs po 20-30 minútach, že by človek mal možnosť dostať sa na svoje sídlisko zo stanice aj po meškaní vlaku ked sú teraz v lete po celom SK výluky na tratiach.

Jarmila Špaková

19.8.2012 19:17

 

...zacinam sa zaoberat myslienkou ci vyssie uvedeni pani, ktori sa na optimalizacii podielali nie su tajni agenti trnavskych taxikarov.......vopred sa im omluvam ale podla cestovnych poriadkov zo zastavky S. Moyzesa Tibensky to tak vyzera........

Andrea Liskova

12.8.2012 23:42

 

Takze predsa sme chceli pouzit autobus doplnkovej linky c. 16 na Zel. stanicu, ale osobak do Bratislavy odchadza 14:45 a 16-ka prichadza na stanicu 14:46. A ak by som chcela ist na este druhy doplnkovy autobus z nasej zastavky-linka c.11-a prestupit na Kricku na stanicu, 11-ka odchadza zo zastavky presne v tu istu minutu ako 16-ka!!!!!!!!!!!!!!!!!§ a prestupit nie je kde. A okrem toho spominany interval Doplnkovej linky 40-60 minut ma cez den interval 120 minut.

Andrea Liskova

12.8.2012 23:39

 

Chceli ste veľmi ušetriť na cestovnom a ulahodiť občanom?! Tak to ste vymysleli veľmi zle! Ľudia začnú chodiť peši, jazdiť na bicykli. Začnú jazdiť autami a mesto bude úplne preplnené, nastanú znova dopravné zápchy a Vaša autobusová spoločnosť nie že ušetrí alebo vôbec nezarobí!

Jana Štefáková

8.8.2012 12:27

 

Dobrý deň, pracujem ako zdravotná sestra v Trnavskej nemocnici, som z Bieleho Kostola a smena mi začína o 6:00h a 1. autobus mi ide 6:07?! Končím o 18:00h a autobus jazdí 17:30 alebo 19:30, kde je logika a zdravý rozum?! Verím, že nie som jediná! A autobusy cez víkendy mi nejazdia do práce vôbec! Som vysoko nespokojná! A dokonca autobus jazdí cez Zelený kríčok, cez Rybníkovú ulicu a ďalej, a vôbec už nejazdí cez Hospodársku ulicu, čo je zle! Žiaľ, počula som iba mnohé negatívne ohlasy!

Jana Štefáková

8.8.2012 12:24

 

Pochádzam z Bieleho Kostola, som študentkou Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, popri štúdiu brigádujem v Trnave a po zavedení Vašej novej optimalizácii mám dosť veľký problém sa dostať do práce a ešte väčší z práce! Mnohí občania pracujú na smeny, tak ako sa má pracujúci človek, ktorý si odrobí poobedňajšiu smenu, ktorá väčšinou trvá do 22:00 hod dostať z práce domov, keď posledný autobus do Bieleho Kostola jazdí o 19:30 hod?!?!? Kto zostavoval nové cestovné poriadky?! Kde je logika?!

Jana Štefáková

8.8.2012 12:18

 

Prosím,aby ste toto považovali aj za oficiálnu sťažnosť na optimalizáciu autobusovej dopravy.Nehnevajte sa na mňa,cez víkend z Kopánky žiadne spojenie.Išiel mi rýchlik do Bratislavy o 12,30 a z Kopánky žiadny spoj,naspäť som sa vracal o 18,00 a na Kopánku autobus o 19,30,to čo má byť za optimalizáciu???To je hanba.Z Bieleho Kostola na Linčiansku sa nedá dostať, chodím autobusom o 11,44 z Bieleho Kostola a nemám kde prestúpiť,na Družbe mi ide prípoj až za hodinu,a behať po zastávkach nemám čas.

Jozef Púčik

6.8.2012 10:18

 

Veru, presne tak, skúšobný mesiac je totálne nevhodný, pretože nevystihuje vobec bežné záťažové podmienky vo využívaní dopravy, všetko na príchod na 6.00 hodinu do práce porušili, mne tiež spoj z Linčianskej ku rýchliku do BA, aby som mohla nastúpiť na šiestu hodinu. Neviem čo bude dalej, či budem musieť dať výpoved - nikto mi nebude tolerovať o polhodinu neskorší príchod, a zakaždým taxík, to je nemyslitelné, a pešo ráno za tmy okolo Coburgovej tiež. Dakujem za komplikáciu v mojom živote !!!

Jarmila Špaková

5.8.2012 11:43

 

K návrhu optimalizácie sa nevyjadrujem, pretože bývam v dosahu Doplnkovej linky a tým sa stáva MHD pre našu rodinu nepoužiteľná. Čo ma zarazilo je, že sa bude testovať v auguste..neštandartný prázdninovo-dovolenkový režim, ľudia na dovolenkách, deti a študenti na prázdninách, ráno o ôsmej prázdne cesty a ulice....myslím že testy v tomto režime vyjdú a tvorcovia optimalizácie budú spokojní....na rozdiel od obyvateľov Trnavy, ktorí sú na používanie MHD odkázaní. Im želám pevné nervy a dobrú obuv!

Andrea Liskova

4.8.2012 16:24

 

VÝZVA!!! Na základe vyjadrenia p. Jozefa Jakubca z odboru dopravy a komunálnych služieb, že na mestskom úrade evidovali v stredu o jedenástej iba štyri oficiálne sťažnosti od občanov, VYZÝVAM týmto všetkých obyvateľov Trnavy, ktorí sú nespokojní s "Optimalizáciou mestskej autobusovej dopravy", aby napísali oficiálnu sťažnosť!!! Inak ich pripomienky nebudú kompetentní brať vážne!!!

Lucia Benkovská

2.8.2012 14:43

 

toto je optimalizácia ako poďme viete čo ! ! ! matka s kočiarom zaplati za jednu jazdu 1€. čiže tam a späť to máte hneď 2€čka ! toto sa Vám zdá ako ústretovná pomoc občanom ?! na takúto pomoc sa Vám môžem viete čo ! ! ! ľutujem, že som sa do tohoto bordelu kde je občan na "prvom" mieste vôbec prisťahoval !
aby som nezabudol : aj smrť chodí častejšie ako trnavská mhdčka !

Peter Varga

2.8.2012 12:31

 

Autobusy treba ľudom do práce aj na zmeny t.z. na 6.00 , 14.00 , 18.00 , 22.00.
Je vidno že grafikon vypracovala banda paštekarov, ktorý si myslia, že každý robí v kancelárrii od 7 alebo 8 hod a poobede ide domov.

Camacho Camacho

2.8.2012 11:38

 

SMER socialna demokracia ukazuje obcanom, aki su to socialisti...platene parkovanie pri poliklinike, super nova optimalizacia mhd... je evidentne, ze nasi socialisti nikdy nepracovali od 6-tej a ani do 22.00...pani poslanci si chodia na autickach a parkuju zadarmo, to sa im potom schvaluje platene parkovanie pred poliklinikou...ludia zobudte sa a bojkotujte toto mesto, nechodte mhd-ckou, radsej sa dajte viaceri dohromady a prispievajte majitelovi auta na benzin a vramci mesta radsej peso...

Leila Kh

31.7.2012 20:18

 

Cestujem z.Hospodárska- Trstínska-Skaladová - linka č.16.Ranná zmena od 6h.-bus 5,47 dojazd 5,53 nestíhatelné!Poobedná od 13,45-bus 13,28 dojazd 13,34 tiež nič moc.NEVERÍM že vždy pôjde bus PRESNE!Končím 22h.-posledný bus 20.30. Niekedy pracujem v sobotu od 6h. a štátne sviatky. Do práce s MAD -NEMOŽNÉ!!!
List zaslaný p.Ing M.Novákovy,p.Gmitterovej a na optimalizácia@trnava.sk odpoveď žiadna.Auto nevlastním.
TAKTO POMÁHA MESTO SVOJIM OBČANOM? JE TO HANBA!!!

Lucia Kolláriková

31.7.2012 19:13

 

Chcem sa spýtať to ako z Linčianskej žiaden spoj na Prednádražie??? A večer pre zamestnancov čo pracujú v MAXE prečo spoj až 21 40??? veď to je o ničom,každý chce byť skôr doma a nie tam na zastávke vyčkávať a peši ísť večer na Linčiansku nieje sranda,či?

Jana Fialová

31.7.2012 19:05

 

Teraz nech mi niekto vysvetlí ako sa dostanem do práce na čas, keď cestujem zo Senice a vlak mi príde o 6,25 a bus 6,30 do Trnavy, potom musím prestúpiť na MDH aby som sa dostala načas do NVÚ Hrnčiarovce keď 6,23 ide bus????? Keby som išla len na strojárenskú na (6,28 nestíham) 6,48 nestíham tam prísť peši ani keby som sa rozkrájala... úžasné zmeny...bravoooo Asi začnem chodiť zo Senice na bicykli...

Martina Vermešová

29.7.2012 13:16

 

Je jasne, ze sa SAD snazi nanutit ludom vyuzivanie cipovych kariet, ALE JE PREDSA ABSURDNE, aby od 1.8. nastal stav, ze bez cipovej karty budu ludia platit pri kazdom nastupe, a tym padom pri prestupoch zaplatia viac ako v hlavnom meste ! Pytam sa AKO JE MOZNE, ZE AUTOMATICKY S PRICHODOM OPTIMALIZACIE A PRECHODOM NA INTERVALOVE SPOJE, NEPRICHADZAJU PRESTUPOVE LISTKY ??!! Nieco mi uniklo ?? Este aj vyhoda cipovej karty ked nebude ziadny nadvazujuci spoj je uplne irelevantna.

Júlia Gajdošová

27.7.2012 11:08

 

NAMIESTO SLEDOVANIA A ANALYZOVANIA ZLEHO STAREHO grafikonu, ktoremu sa vacsina ludi len prisposobila a PRETO boli aubusy poloprazdne a doprava neefektivna, malo mesto, resp. bratislavsky realizatori optimalizacie radsej zistovat ake su REALNE potreby ludi z danych stvrti (formou zberu udajov) a kam maju najvacsiu potrebu sa dostat a v akych casoch !!!!! Mesto poslalo letaciky do schranok o VYSLEDKU, namiesto aby dostatocne vcas zacalo so ZBEROM informacii. Zdravy sedliacky rozum sa obchadza :((

Júlia Gajdošová

27.7.2012 10:46

 

Dakujem za odpoveď a dúfam že to dodržíte a chcem sa spýtat a ako sa dostanú ludia po 18.00hod. z práce Hrnčiarovce,Modranka,Biely Kostol azda majú čakat hodinu na autobus?A čo školské autobusy veď podla toho sa primeské deti napr.na zavarskú nedostanú ak pôjdu z Hrnčiaroviec na 6:40 to si majú najprv spravit vyhliadkovu cestu a až potom do školy veď to je ako v kocúrkove

Lucia Šilhárova

26.7.2012 14:16

 

pre p. Šimlaštíka:
pravdepodobne šlo o zlú informovanosť alebo neznalosť zamestnancov SAD. Podľa uznesenia z júnového zasadania Mestského zastupiteľstva majú na cestovný lístok so zľavou okrem iného nárok aj "Darcovia krvi - držitelia zlatej a diamantovej plakety prof. MUDr. J. Janského a držitelia medaily prof. MUDr. Jána Kňazovického."

admin webredaktor

26.7.2012 12:14

 

pre p. Šilhárovú:
odchody spojov o 5,40 z obcí Hrnčiarovce, B. Kostol a MČ Modranka sa budú posúvať o cca 20 minút skôr. Avšak pri dodržaní platnej legislatívy, ktorá ukladá povinnosť zverejniť každú zmenu 10 dní vopred a s prihliadnutím na technicko-prevádzkové možnosti (prepracovanie cestovného poriadku, turnusov vodičov, spracovanie v systéme dopravcu a pod) je túto zmenu možné uskutočniť najskôr ku dňu 27. 8. 2012. Zmena bude zverejnená aj na www.trnava.sk.

admin webredaktor

26.7.2012 11:53

 

Bol som na predajnom mieste SAD (vybaviť si čipovú kartu) a neveli mi povedať, či majú nositelia zlatej Jánskeho plakety nárok na zľavu a akým spôsobom sa majú preukazovať. V novom cenovom výmere, ktorý bol schválený, boli uvedení...

Miroslav Šimlaštík

26.7.2012 10:10

 

5:40 autobus pre koho???ved ľudia musia chodiť na 6:00hod do práce je tu vydieť že to schvalovali ľudia čo v živote na 6:00hod do páce nechodili tý všetci kto to odsúhlasili sú pekné......veď MHD žije z obyčajných ľudí tak by mala podla toho aj dávať spoje autobusov nebyt ich tak skrachuje!!!

Lucia Šilhárova

25.7.2012 13:18

 

Školské linky zastavujúce pri obchodnej akadémii v smere z centra mesta budú využívať zastávku pre prímestskú dopravu na Špačinskej ulici, pretože pred obchodnou akadémiou nie je vybudovaná v tomto smere zastávka a ani z dôvodu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky ju tam nie je možné vybudovať.

admin webredaktor

25.7.2012 11:48

 

Pre školské linky 21,22,23 chýba pred Obchodnou akadémiou zastávka v opačnom smere. Nie je tam riešený ani prechod pre chodcov cez Špačinskú cestu.

Miroslav Šimlaštík

25.7.2012 9:19

 

Toto je niečo katastrofálne. Myslel niekto aj na ľudí dochádzajúcich z prímestských
autobusov ? Gratulujem autorom tejto blbosti roka. A ja ušetrím na cestovnom a urobím niečo pre svoje zdravie - budem chodiť pešo.

Iveta Gabrielová

18.7.2012 12:06

 

Som z toho celého sklamaný, spojov je menej ako predtým a navyše cez víkend 3 spoje za 10 min z prednádražia a potom 50 min nič a to sa opakuje každú hodinu. A sú tam dokonca medzery aj 1h50min.
Ako bonus mám 50 min na prestup, ale kam prestúpim ked bus ide niekam raz za hodinu

Camacho Camacho

14.7.2012 12:33

 

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?