Mesto Trnava

Oduševnená experimentálna gitara Ondreja Zajaca

V poslednú septembrovú sobotu sa koncertná sála Malého Berlína o 20.00 hodine rozoznie zvukmi experimentálno-avantgardného gitaristu Ondreja Zajaca. Sekundovať mu bude česká ambientno-elektronická dvojica Sky to Speak s vlastnou abstraktnou videoprojekciou.

Počas dvoch rokov pôsobenia sa Ondrej Zajac zaradil medzi najvýraznejšie postavy našej alternatívnej hudobnej scény. Oceňujú ho svetové médiá (Quietus, The Wire) a jeho debut Monolith (2016) sa ocitol v longliste Radio_Head Awards v kategórii experimentálna hudba. Túžbu objaviť nové svety dokázal aj nasledovným EP ICU (2017), kde v snahe o úprimnosť zanechal všetko, čím bol dovtedy známy.


Ondrej Zajac

Na Ondrejových povestných improvizovaných koncertoch divák nikdy nevie čo očakávať. Jeho gitara často znie ako všetko možné, len nie ako gitara, čo mu vynieslo ocenenie za najzaujímavejší nový hudobný akt na pražskom Alternativa festivale.

Sky to Speak je v súčasnej podobe audiovizuálny projekt Matěja Kotoučka a Jakuba Krejčího. Prvý z nich sa venuje spojeniam ambientnej hudby, zvukových koláží a terénnych nahrávok, produkuje elektroniku s vplyvmi filmovej hudby a avantgardného popu, alebo skladá pre divadlo. Jakub Krejčí sa venuje audiovizuálnym performanciám, hudobným experimentom a DIY projektom. Vo svojich vizuáloch rozvíja osobitý abstraktný svet virtuálneho prostredia.

Koncert Ondreja Zajaca a Sky to Speak sa uskutoční v sobotu 29. septembra o 20.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej ulici. Lístky sú dostupné v predpredaji za 3 € na stránke Maxiticket.sk., na mieste sa budú predávať za 4 € od 19.30 h.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018. Podujatie vzniklo aj s podporou Mesta Trnava.

Lokalita

GPS:
N 48.378734560449224 / E 17.58515864865717

26.9.2018 14:51

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?