Mesto Trnava

Omyl menšieho zla

Cyklus podujatí Alfréd Wetzler a partizáni pokračuje už vo štvrtok 10. apríla v Synagóge – Centre súčasného umenia na Halenárskej ulici podujatím Omyl menšieho zla o temných rokoch slovenských dejín. Pripravené je v spolupráci s Historickým ústavom SAV a tvoria ho prednášky renomovaných historikov a projekcia dokumentárneho filmu.
Program sa začína o 17.00 hodine sériou krátkych prednášok renomovaných slovenských historikov, po ktorých bude nasledovať beseda. Moderátorom večera je známy filozof a kurátor Fedor Blaščák.

Témy prednášok:

  • Jozef Tiso a židovská otázka na Slovensku v rokoch 1938 - 1945
    PhDr. Ivan Kamenec, CSc.
  • Deportácie Židov zo Slovenska v roku 1942
    Mgr. Ján Hlavinka, PhD.
  • Aktivity ilegálnej „Pracovnej skupiny” na záchranu Židov
    PhDr. Katarína Hradská, CSc.

O 19.00 hodine nasleduje projekcia dokumentárneho filmu o Mníchovskej dohode pod názvom Mier pre nášu dobu?, ktorý v roku 1988 nakrútil slovenský režisér Otto Olejár pre britskú verejnoprávnu televíziu. Vstup na toto podujatie je pre všetkých zadarmo.

Udalosť na facebooku .

Po Veľkej noci bude program v Synagóge pokračovať v stredu 23. apríla o 19.00 hodine projekciou dokumentárneho filmu Zabudnutí muži o československých letcoch v službách RAF počas Druhej svetovej vojny. Až do 25. apríla si môžete v priestoroch Synagógy – centra súčasného umenia pozrieť výstavu ONI MY fotografa Šymona Klimana.

Projekt Alfréd Wetzler a partizáni pripravilo OZ Publikum.sk v spolupráci so združením SVK, Galériou Jána Koniarka a s podporou Mesta Trnava, Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava, tlačiarne Bittner a Historického ústavu SAV. Ďakujeme i mediálnym partnerom Trnava-live.sk, My- Trnavské noviny, Trnavsko a .týždeň.


Zväčšiť mapu

8.4.2014 14:04

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová