Mesto Trnava

Osoby v núdzi môžu využiť telefónnu linku mesta na zabezpečenie nákupu či vyzdvihnutie liekov

Mesto Trnava zriadilo telefónnu linku pre ľudí odkázaných na pomoc druhých. Určená je osamelo žijúcim seniorom, ľuďom so zdravotným znevýhodnením, osamelým rodičom s deťmi a ľuďom v karanténe. Práve tí, ktorí žijú sami, sú nevládni či majú zdravotné obmedzenie a nemajú koho požiadať o pomoc, to majú v týchto náročných dňoch najťažšie. Prosíme občanov, aby túto linku použili len v čase najväčšej núdze.


Ako požiadať o pomoc, ak potrebujete nakúpiť potraviny, drogériu či lieky

Od 19. marca 2020 až do odvolania je možné v pracovných dňoch od 9.00 do 11.00 hod. volať na telefónne číslo 033/32 36 173.

Prosíme vás, aby ste si vopred premysleli, čo konkrétne budete potrebovať nakúpiť na ďalšie dni (potraviny, drogériu či lieky).

Na linke sa budeme pýtať na vaše meno, adresu, číslo domu, resp. bytu, poschodie a fakt, či ste v karanténe. Je potrebné informovať nás, ak máte potravinovú alergiu či intoleranciu.

Nákup a rozvoz budú zabezpečovať zamestnanci Mesta Trnava, výber konkrétnych značiek výrobkov v obchodnej prevádzke bude na ich uvážení. Suma za tašku bude v cene nákupu.

Za nákup zaplatíte až po doručení na základe pokladničného bloku. Platba je možná iba v hotovosti. Peniaze nikomu nedávajte vopred.
 

Kedy by ste nemali volať?

Ak máte v Trnave rodinu či známych, požiadajte o pomoc najskôr ich. Núdzová telefónna linka je zriadená pre tých, ktorí sa nemajú na koho obrátiť. Chceme pomôcť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.

Upozorňujeme, že uvedený telefónny kontakt neslúži na otázky týkajúce sa zdravotného stavu. Na informácie ohľadne koronavírusu môžete využiť infolinku Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave 0905 903 053.

18.3.2020 15:20

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová