Mesto Trnava

Otvárame Leto na korze s hudbou, spevom, tancom a pouličným divadlom

Na zrekonštruovanej pešej zóne znova ožíva legendárne trnavské korzo. Mestská samospráva pripravila pre Trnavčanov a návštevníkov mesta bohatú ponuku kultúrnych podujatí s názvom Leto na korze. Jeho slávnostné otvorenie spojené s oficiálnym otvorením novej pešej zóny sa uskutoční sobotu 28. júna.
Prvou lastovičkou, ktorá prinesie 25. júna o 17. hodine letný život do centra mesta, bude Té o péci na nádvorí radnice. Hudobno-slovné pásmo venované otvoreniu novej pešej zóny voľne nadviaže na Čaje o piatej, ktoré boli medzi mladými Trnavčanmi mimoriadne obľúbené v slávnych šesťdesiatych rokoch. Účinkovať budú stálice The Breakers, historik Peter Horváth a ďalší pamätníci tých čias. Pokračovať budeme o 18. hodine pred radnicou moderným jazzom, ktorý prinesie do Trnavy komorné zoskupenie popredných jazzových hudobníkov Michal Bugala, Libor Šmoldas a Robert Balzar.
V sobotu 28. júna o 16. hodine ovládne trnavskú Hlavnú ulicu a vdýchne jej atmosféru histórie Kompánia trnavských žoldnierov, akrobati Long Vehicle Circus prepoja chôdzu na chodúľoch s tancom, akrobaciou a pantomímou, sviežimi rytmami rozprúdi krv v žilách Mango molas sextet a do Ria de Janeira nás prenesú svojou brazílskou bubnovou šou Tam Tam Batucada. Mladšie ročníky možno poteší koncert populárneho slovenského rapera EGA a DJ Poppera, a pre najmladších návštevníkov je pripravené obľúbené divadelné predstavenie Elá hop v podaní Divadla Piki. Divadlom budeme pokračovať aj v nedeľu 29. júna v kine Hviezda, kde o 19. hodine zahrá divadelný súbor Na strnisku hru Stanislava Štepku s názvom Konečná stanica v réžii Mirky Čibenkovej.
V júli a auguste už začne korzo žiť naplno...

25. júna o 17.00 h na nádvorí radnice

TÉ O PÉCI

Hudobno-slovné pásmo venované otvoreniu zrekonštruovanej pešej zóny – reminiscencie na legendárne trnavské korzo a obľúbené pravidelné podujatia známe ako Té o péci. Voľnou súčasťou programu bude aj prehliadka výstavy STO ROKOV NA HLAVNEJ ULICI V TRNAVE, ktorá je otvorená v radničnej kaplnke
Účinkujú: THE BREAKERS, Peter Horváth a ďalší
Organizátori: Mesto Trnava a Klub priateľov Trnavy

25. júna o 18.00 h

ŠMOLDAS – BUGALA – BALZAR TRIO (CZ/SK)

Komorné zoskupenie popredných jazzových hudobníkov prináša jedinečný hudobný zážitok – moderný jazz v interpretácii originálnych aj štandardných kompozícií

OTVORENIE LETA NA KORZE

28. júna

16.00 h
Divadlo PIKI: ELÁ HOP
Predstavenie vzniklo na základe televíznej relácie pre deti. Zatiaľ čo v Tv relácii prichádzajú deti za Elou a Hopom do čarovného kufríka, tu prichádzajú Ela a Hop medzi deti.

17.00 h
Prestrihnutie pásky a slávnostné otvorenie pešej zóny
HISTÓRIA PEŠEJ ZÓNY v skratke - Kompánia trnavských žoldnierov

18.00 h
LONG VEHICLE CIRCUS (CZ) - akrobatické číslo na chodúľoch

18.30 h
TAM TAM BATUCADA
(CZ) - bubnová show
Brazílska bubenícka show. Karnevalová samba z oblastí Rio de Janeiro a Bahia. Orchester zložený z bubeníkov a perkusistov, ktorý určite neprepočujete ani neprehliadnete.

19.30 h
EGO a DJ POPPER
koncert slovenského rappera

20.45 h
MANGO MOLAS sextet
Celý program je odetý do dynamického aranžmá s náznakmi afrických rytmov, afrokubánskej salsy, alebo brazílskej samby.

(Program bol aktualizovaný 24. 6. 2014)

Celý program LETA NA KORZE nájdete v našej ďalšej aktualite >>


 

24.6.2014 10:07

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?