Mesto Trnava

Parčík Bela IV. pri hradbách už víta prvých návštevníkov

Naše mesto má nový atraktívny priestor na oddych a komorné kultúrne podujatia. Parčík Bela IV. pri hradbách medzi Jerichovou a Hornopotočnou ulicou je už hotový a víta prvých návštevníkov.

Na záhonoch dokvitajú tulipány, vysoké lampáše ozdobných cesnakov a iné jarné cibuľoviny, štafetu kvitnutia plynulo preberajú trvalky. Výsadba je navrhnutá tak, aby z všetkých strán poskytovala pekný pohľad od jari až do jesene. Novo vysadené stromy sú dostatočne veľké na to, aby už teraz dobre plnili svoju úlohu v celkovej kompozícii na sviežo zelenom trávnatom koberci. Pri samostatných konštrukciách sú vysadené popínavé rastliny, ktoré postupne zväčšia plochu zelene a pomôžu prekryť fasády domov susediacich s parčíkom.

Od západu na východ vedie parčíkom vlna 130 metrov dlhého chodníka z kamennej dlažby, podobnej ako na blízkej Michalskej ulici. Vybudovaná je aj murovaná studňa so závlahovým systémom. Lampy verejného osvetlenia sú dobové, iluminácia hradobného múru je zabezpečená v zemi zapustenými svietidlami pod múrom.

Parčík má byť otvorený od 9. do 21. hodiny, na noc sa bude kvôli bezpečnosti zatvárať.

Foto: Elena Ursinyová

Lokalita

GPS:
N 48.38246139145367 / E 17.58938581006464

18.5.2017 16:34

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte