Mesto Trnava

PechaKucha Night ponúkne pestrý mix umenia

Vizuál vytvoril Branislav Laho.Trinásť vydaní za takmer štyri roky s desiatkami umelcov - taká je bilancia trnavskej PechaKucha Night, ktorá v stredu 25. februára prinesie do Synagógy už štrnáste vydanie. Umelci a kultúrni aktivisti z celého Slovenska predstavia svoju tvorbu prostredníctvom dvadsiatich obrázkov.
So svojimi pestrofarebnými ilustráciami vytvorenými tradičným kreslením sa podelí Simona Čechová, ktorá v minulosti vytvorila pre PechaKucha Night Trnava plagát, rovnako ako aj grafický dizajnér Matej Vojtuš, ktorý sa venuje úprave kníh, ročeniek, plagátov, časopisov a obalov, navrhuje logá, značky alebo informačné systémy. Vo svete grafického dizajnu sa už pätnásť rokov pohybuje Dodo Dobrík, ktorý dal tvár desiatkám kníh. Spojenie grafického dizajnu, street artu, DJingu a hudobnej produkcie predstavuje mladý umelec Branislav Laho známy aj z PEKPEK crew.
Výtvarnú scénu zastúpi štvorlístok maliarov, ktorí predstavia svoje rôznorodé prístupy k maľbe - Ján Triaška, Monika Pascoe Mikyšková, Patrícia Koyšová a Miriama Schniererová. Odbor fotografia zastúpi Ďuri Figura, ktorý sa venuje subjektívnemu dokumentu, portrétu a psychologickému portrétu. Dvojica scenáristok Tereza Oľhová a Martina Sľuková predstavia zaujímavý projekt Inak sa mám fajn, ktorý je sondou osudu o smerovaní súčasnej slovenskej devy.
Medzicentrum - festival umenia pre verejný priestor, ktorý je prehliadkou súčasného umenia kombinovanou s mikro-rezidenčným pobytom zameraným na tvorbu umeleckých diel pre verejný priestor predstaví koordinátorka festivalu Nina Šošková. Netradičné priestory železničnej stanice ako napríklad prezidentský salónik môže mať aj kultúrne využitie, o čom návštevníkov PechaKucha Night presvedčí Zuzana Duchová z iniciatívy Salónik - kultúrne občerstvenie. Line-up 14. vydania uzatvára kryptoanarchista a IT kapacita Pavol Lupták zo známej skupiny Ztohoven.

Podrobnejšie informácie o programe a jednotlivých hosťoch nájdete na pechakucha.publikum.sk a v evente facebook.com.


Program:

1. Simona Čechová - ilustrácie
2. Matej Vojtuš - grafický dizajn
3. Dodo Dobrík - grafický dizajn
4. Ján Triaška - maľba
5. Ďuri Figura - fotografia
6. Branislav Laho - grafický dizajn
7. Tereza Oľhová a Martina Sľuková - Inak sa mám fajn
8. Nina Šošková - Medzicentrum 2014
9. Zuzana Duchová - Salónik.sk
10. Monika Pascoe Mikyšková - maľba a ilustrácie
11. Patrícia Koyšová - maľba
12. Pavol Lupták - Ztohoven
13. Miriama Schniererová - maľba

Vstup: 2€


Podujatie PechaKucha Night Trnava pripravuje občianske združenie Publikum.sk v spolupráci s Galériou Jána Koniarka a s podporou partnerov tlačiareň Bright, mesto Trnava a Trnava-live.sk.

Lokalita

GPS:
N 48.378037976206826 / E 17.590018811392156

24.2.2015 9:16

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?