Mesto Trnava

Peter Sagan sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo SR, v Trnave zažil atmosféru ako na Tour de France

Peter Sagan sa stal celkovým víťazom 65. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Takmer 700 kilometrovú súťažnú porciu absolvoval rodák zo Žiliny najrýchlejšie zo všetkých pretekárov. Vo svojom premiérovom štarte na domácich pretekoch síce ani raz nevyhral, ale bol trikrát druhý, raz tretí a v prológu desiaty. Tieto výborné výsledky mu napokon stačili na zaslúžené celkové víťazstvo.

K žltému dresu slovenskému „Tourminátorovi“ pomohla okrem vynikajúcej športovej formy aj výborná atmosféra. V Trnave sa povzbudzovanie približovalo k najznámejším cyklistickým pretekom. „Bolo to super. Takúto atmosféru som naposledy zažil na Tour de France. Prvýkrát som prišiel na Okolo Slovenska a hneď som vyhral. Je to skvelé,“ potvrdil v cieli Peter Sagan.

Na druhom mieste v celkovom poradí s odstupom jedenástich sekúnd skončil Jannik Steimle, tretí bol s mankom sedemnástich sekúnd Cees Bol.  Bodovaciu súťaž vyhral celkový víťaz pretekov Peter Sagan, najlepším vrchárom bol Andrea Garosio. Medzi mladými pretekármi do 23 rokov triumfoval Idar Andersen. Viacnásobný víťaz Tour de France Chris Froome stále hľadá stratenú formu, celkovo skončil až na 23. mieste, s mankom 2 minút a 44 sekúnd.

Preteky Okolo SR zavítali do Trnavy po štyroch rokoch. Naše mesto malo česť byť finišujúcim mestom, po dojazde boli dekorovaní víťazi jednotlivých kategórií. Cenu celkovému víťazovi pretekov Petrovi Saganovi odovzdal primátor Trnavy Peter Bročka.

Pripravený bol aj bohatý sprievodný program s tombolou. Fanúšikom cyklistiky zahrala a zaspievala aj trnavská skupina Hudba z Marsu, potlesk divákov zožali i ekvilibristické cyklistické predstavenia a svoje aktivity tiež prezentovalo Zdravé mesto Trnava.

Peter Sagan v žltom drese mieri za celkovým víťazstvom v pretekoch Okolo SR.

Primátor Trnavy Peter Bročka a prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Prívara.

Víťazom pretekov Okolo SR sa stal Peter Sagan.