Mesto Trnava

Plošne testovať sa v Trnave bude od soboty až do utorka, mesto vytvorí dvadsať nových odberných miest

Plošné testovanie na koronavírus sa začne v sobotu 23. januára o 8.00 h a potrvá do 18.00 h, v rovnakom čase sa bude testovať aj v nedeľu 24. januára na dvadsiatke odberových miest.
Kto nestihne tieto víkendové termíny, ďalšie príležitosti ešte bude mať minimálne na desiatich miestach v pondelok 25. a v utorok 26. januára od 16.00 do 20.00 h. Administratívny proces súvisiaci s testovaním má urýchliť elektronická registrácia.
Testovanie je prioritne určené pre ľudí vo veku od 15 do 65 rokov s pobytom v Trnave.

O konkrétnom postupe a adresách odberných miest prinesieme presné informácie v priebehu utorka 19. januára. 

V súvislosti s novými obmedzeniami, ktoré schválila vláda SR, budú platiť výsledky antigénových testov aj z troch už jestvujúcich mobilných odberných miest na Ulici A. Žarnova, na Halenárskej a v Modranke, rovnako aj výsledky PCR testov a antigénových testov, ktoré budú zamestnancom robiť väčší zamestnávatelia.

Potvrdenia z testov vykonaných v dňoch od 18. januára budú platné aj po sprísnení lockdownu od 27. januára, keď už budeme potrebovať negatívny test aj na cestu do práce a do prírody.

„Po ukončení plošného skríningu posilníme aj kapacity trvalých odberných miest, aby sme zvýšili denné počty preventívne testovaných občanov,“ uviedol v tejto súvislosti na sociálnej sieti primátor Peter Bročka.

Mesto Trnava prosí ľudí, ktorí prídu na testovanie, o ohľaduplnosť a dodržiavanie preventívnych opatrení (rúška, rozostupy a pod.)

18.1.2021 21:54

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová