Mesto Trnava

Počas adventu sa pozrieme na mestskú vežu vo svetle lampáša a spoznáme Trnavu na bezplatných prehliadkach mesta

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pre Trnavčanov i návštevníkov nášho mesta pripravila predčasný vianočný darček. Počas tohtoročného Adventu v Trnave budú po prvýkrát prehliadky so sprievodcom zadarmokaždú sobotu o 16.00 hod. Prehliadky sa začnú vždy pred mestskou vežou na Trojičnom námestí, kde bude na záujemcov čakať sprievodca v dobovom kostýme, aby im priblížil dominanty Malého Ríma. Nie je potrebné vopred sa nahlasovať. Prehliadky sú vhodné aj pre anglicky hovoriacich návštevníkov.

Počas adventných nedieľ a štvrtkov sa zase spolu vyberieme na mestskú vežu za svetla lampášov. Dozvieme sa viac o jej histórii aj o unikátnom mechanickom hodinovom stroji, o ktorý sa niekoľko generácií stará rodina Nemčekovcov. Jedinečnou bodkou na záver bude nádherný výhľad na adventnú Trnavu žiariacu tisíckami svetielok.

„Odporúčame si lístky zarezervovať vopred, pretože počet miest je kapacitne obmedzený. Okrem špeciálnych výstupov na mestskú vežu s lampášom môžete vežu navštíviť v rámci Adventných trhov každý deň v týždni,“ hovorí Michaela Sendeková, riaditeľka Trnava Tourism.

Turistické informačné centrum – Región Trnava pre návštevníkov pripravilo aj ďalšie prekvapenie – eurobankovku s vianočným motívom, ktorá sa bude dať zakúpiť v mestskej veži od pondelka 2. decembra 2019 (maximálne päť kusov na osobu).

Foto: Matúš Koprda


Adventná prehliadka so sprievodcom

30. novembra, 7., 14. a 21. decembra vždy o 16.00 hod.

Vstupné: zdarma


Mestská veža s lampášom

1., 5., 8., 12., 15. a 19. decembra vždy o 17.30 a 19.00 hod.

Vstupné: dospelý 4 eurá, dieťa/študent/senior 2 eurá


Otváracie hodiny Mestskej veže počas adventu

Pon/ut/str: 10.00 – 18.00 hod.
Štv/ne: 10.00 – 17.00 hod.
Pia/sob:10.00 – 21.30 hod.

Viac informácií o kompletnom programe Adventu v Trnave nájdete na advent.trnava.sk.

1.12.2019 20:23

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?