Mesto Trnava

Podujatie Dni energie na Slovensku sa predstaví Trnave

Štvrtý ročník osvetového podujatia Dni energie na Slovensku – DENS 2017, ktoré pripravil portál Energie v spolupráci s mestom Trnava, sa uskutoční 7. júna v nákupnom centre na Kollárovej ulici od 10. do 17. hodiny. Jeho témou je propagácia trvalo udržateľného rozvoja.

Vystavovatelia na ňom budú prezentovať zelené technológie (solárne systémy, fotovoltické panely) a udržateľnú dopravu (elektromobily, atraktívne elektrobicykle, vozidlá jazdiace na stlačený zemný plyn, tzv. CNG). Aj tento rok sú pripravené ekologické novinky v podobe informácií zo sveta odpadov, ako napr. nakladanie s kuchynským olejom či novinky v kompostovaní. Návštevníci sa môžu dozvedieť, ako sa aj ich domácnosť môže stať domácnosťou s nízkou produkciou odpadu. V informačných stánkoch bude možné získať informácie o ochrane pitnej vody, o úsporách energie v budovách, o príspevku na zateplenie rodinného domu či o zvýhodnenom úvere pre bytové domy.

Pre tých najmenších sú hravou formou pripravené informácie o ochrane životného prostredia, chýbať nebude ani atraktívna tombola.

Projekt Dni energie na Slovensku zavíta okrem Trnavy aj do Bratislavy, Žiliny a Banskej Bystrice.

 

30.5.2017 9:47

Komentárov: 0