Mesto Trnava

Podujatie Dobrovoľníci deťom oslávi jubileum

Jubilejné desiate podujatie plné hier a súťaží pod názvom Dobrovoľníci deťom sa uskutoční 31. mája od 9. hodiny na Trojičnom námestí.

Na príprave tohto podujatia, ktoré sa v uplynulých rokoch stalo neoddeliteľnou súčasťou oslavy Dňa detí v Trnave, spolupracujú Mesto Trnava, Mestská rada mládeže a šestnásť trnavských neziskových organizácií pracujúcich s deťmi a mládežou – Domka, Laura, Úsmev ako dar, Diamant, Slovenský skauting – 2. a 88. zbor, Hrubáci, Tulipánci, Pionier, Hokejový klub Trnava, ŠK Komplet – Modranka, Candy klub, KDMS, CPPR, Mama klub a Materské centrum Trnava.
Každé zo združení bude prezentovať prostredníctvom pripravených hier, súťaží a propagačných materiálov svoje celoročné aktivity. Zároveň poinformujú o pripravovaných táboroch a výletoch, ktoré sa budú organizovať počas letných prázdnin pre deti podľa vekových kategórií.
Deti a mládež budú môcť zakúsiť kamarátsku atmosféru podujatia, ktorú vytvárajú starostliví animátori, zahrať sa rôzne hry a súťaže. Budú mať jedinečnú príležitosť prihlásiť sa do jednotlivých združení – či už ako členovia, účastníci programov, výletov a iných aktivít, ale aj ako dobrovoľníci. Na deti bude čakať množstvo aktivít, ako napríklad možnosť zahrať si kalčeto lakros, florbal, minigolf, streetball, či zastrieľať si z luku a mnohé iné.
Celé podujatie, ktoré sa začne o 9. hodine ráno a skončí sa okolo 17. hodiny, bude sprevádzané programom na pódiu, kde predvedú mladé talenty zo združení prezentujúcich sa v rámci podujatia ukážky rôznych tancov – hip-hop, e-Rko tance, moderné tance, folklórne tance, spevu či scénok. Pretože ide o jubilejný ročník, pre deti je pripravené ozajstné prekvapenie v podobe nevšedného kultúrneho vystúpenia. A podľa slov organizátorov nebudú chýbať ani obľúbené atrakcie ako nafukovací hrad, nafukovacia šmykľavka, trampolína, mucha stena a podobné zábavné prekvapenia. Starších žiakov určite zaujme aj nafukovací bungee-futbal a in-line hokej.
Cieľom akcie Dobrovoľníci deťom je zviditeľnenie dobrovoľníckej práce mladých ľudí a podnietenie záujmu širokej verejnosti – najmä detí a ich rodičov o pozitívne prežívanie voľného času s využitím ponúk, ktoré sa pre nich otvárajú prostredníctvom existujúcich detských a mládežníckych združení v Trnave a okolí.

-rm-
 

21.5.2013 18:20

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?