Mesto Trnava

Posledný aprílový víkend ukončí antigénové testovanie v mestských odberových miestach

Mesto Trnava otvorí svoje odberové miesta na antigénové testovanie na COVID-19 poslednýkrát v sobotu 24. a nedeľu 25. apríla 2021. O ukončení pravidelného víkendového testovania v réžii samosprávy rozhodol Krízový štáb mesta, dôvodom je skončenie núdzového stavu v stredu 28. apríla. Počas posledného aprílového víkendu bude občanom medzi 8.00 a 18.00 h k dispozícii tradičných sedemnásť odberových miest (výnimkou je OM v Modranke, ktoré bude fungovať len v sobotu). Objednať sa na presný čas sa dá už teraz v aplikácii TrustOne, ktorá zobrazí aj elektronický certifikát.

Antigénové testovanie pre verejnosť budú naďalej vykonávať mobilné odberové miesta prevádzkované súkromnými spoločnosťami, resp. štátom. Povinnosť predkladať certifikát s negatívnym výsledkom testu nie starším než sedem dní ďalej ostáva pre rodičov detí, ktoré navštevujú materské, resp. základné školy. Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa certifikátom preukáže okrem jedného zákonného zástupcu aj žiak 8. a 9. ročníka ZŠ.

"Rodičom a školákom chceme vyjsť v ústrety, aby sme im uľahčili prístup k certifikátom aj po ukončení mestského antigénového testovania. Základné a materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávy budú testovanie vykonávať vo vlastnej réžii. Školy budú o podrobnostiach informovať na svojich webstránkach," hovorí Eva Nemčovská, viceprimátorka Trnavy.

Odberové miesta bez časenky

 • Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
 • Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
 • Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
 • Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)
 • Denné centrum – Dedinská 9, Modranka (iba v sobotu)

Odberové miesta len pre vopred objednaných

 • Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
 • Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
 • Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
 • Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Výhody mobilnej aplikácie TrustOne:

 • Svoje údaje si zaregistrujete vopred a skrátite dobu čakania na odber.
 • Môžete sa objednať na konkrétne časové okno vo vybraných OM.
 • Po odbere nemusíte čakať na výsledok a papierový certifikát, všetko vám príde do aplikácie.

Ako sa zaregistrovať:

 1. Stiahnite si do smartfónu aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).
 2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.
 3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.
 4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID" v menu aplikácie). Je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.
 5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
 6. Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.


Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

 1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.
 2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.
 3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.
 4. Ak chcete zaregistrovať svoje dieťa vo veku do 15 rokov, zvoľte možnosť „Občan SK, ktorý nemá občiansky preukaz“.
 5. Cudzinci sa registrujú na číslo svojho pasu (aplikácia ponúka viacero jazykov).


Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

21.4.2021 9:47

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová