Mesto Trnava

Pozvánka do DIV-nej spoločnosti na rozprávky a príbehy

Je hmlistý novembrový večer, mrholí. Čas na stretnutia v teple pod strechou, na rozprávky a príbehy. V sále sa už schádzajú hostia. Upír, novinárka, lienka, Béla Bartók, drevený princ, iluzionisti, tri tvorivé tvory... Zdá sa vám, že by to musel byť div, keby sa takáto zvláštna spoločnosť stretla v rovnakom čase na tom istom mieste? Nemýlite sa. Je to DIV – celým menom Divadelné inšpiratívne vystúpenia 2014, ktoré sa uskutočnia 14., 15. a 16. novembra v Divadle Jána Palárika.

Svedkami nevídaného interview s upírom sa môžete stať naživo už v piatok 14. novembra o 19. hodine. Nemusíte sa báť, bezpečnostné opatrenia budú na vysokej úrovni a publiku nik piť krv nebude. Neradi by sme prezrádzali vopred, ako to dopadne, ale z overeného zdroja máme informácie, že to vlastne ani nebude žiadny horor, ale „medzinárodná“ komédia v podaní hercov Divadelního spolku Frída z Brna Báry Munzarovej, Radima Nováka a Martina Trnavského pod režijnou taktovkou nášho Jakuba Nvotu.

V piatok 14. novembra sa môžete stať svedkami nevídaného interview s upírom

Vyššie spomínaná lienka menom Kikilienka priletí do divadla v sobotu 15. novembra o 15. hodine, aby deťom vyrozprávala, čo zažila a koho stretla na prechádzke jesenným lesom. Rozprávočku o tom, ako Kikilenka zachránila jesenného panáčika, do Trnavy prinesie divadlo Makile. Do príbehov a rozprávok sa deti budú môcť v sobotu popoludní vžiť aj v tvorivých divadelných dielňach vo foyeri divadla.

Lienka Kikilienka priletí do Trnavy v sobotu

Večer bude patriť Iluzionistom z bratislavského Štúdia L+S. Hádam ani netreba prezrádzať, o čom bude hra Bengta Ahlforsa v réžii Jakuba Nvotu, stačí, keď povieme, že to bude situačná komédia, v ktorej sa na javisku stretnú Zuzana Fialová, Milan Lasica a Vladimír Hajdu

Situačná komédia Iluzionisti

To však nie je všetko. Ešte ten istý sobotný večer o 21. hodine sa začne na javisku adrenalínová improvizačná show 3T –Troch Tvorivých Tvorov Juraja Tabačeka, Lukáša Puchovského a Stana Staška, ktorí do svojich improvizácií aktívne zapoja aj publikum.

Tri tvorivé tvory

Ale ani potom sa sobotný DIV nekončí. Čo s načatým večerom? Navrhujeme o 22.30 h dobrodružnú cestu do Francúzska a Anglicka s nesmrteľnými mušketiermi z príbehov slávneho autora Alexandra Dumasa – do tretice v réžii Jakuba Nvotu. Hor’sa, Jeden za všetkých!, velí režisér medzinárodného projektu Túlavého divadla a divadla Do houslí. Večná téma však bude mať celkom novú formu. Akú? Nechajte sa prekvapiť...
(S ľútosťou oznamujeme, že vzhľadom na ochorenie jedného z hercov Túlavé divadlo nemôže odohrať pôvodne avizované predstavenie Café Dostoyevski.)

Aby sme na nikoho nezabudli – v nedeľu 16. novembra o 16. hodine sa v divadle objaví aj spomínaný hudobný skladateľ Béla Bartók. Aký bol, keď bol ešte chlapcom, vyrozpráva deťom vo veselej klauniáde Drevený princ z tanečnej hry, ktorú Bartók neskôr skomponoval. Zvláštny príbeh v podaní klasických postáv talianskej commedie dell´arte podľa rozprávky Margit Garajszkej zdramatizoval a zrežíroval Silvester Lavrík.
Srdečne vás pozývame, nechajte sa inšpirovať na stretnutie s DIV-nou spoločnosťou nášho tradičného trnavského jesenného divadelného festivalu. Je tu zase november, vonku hmla a mrholí, čas vhodný na stretnutie v teple pod strechou, na rozprávky a príbehy...

Vstupenky si budete môcť zakúpiť v Divadle Jána Palárika v Trnave alebo v sieti Ticketportal.

Divadelné inšpiratívne vystúpenia sú súčasťou projektu Noc divadiel, ktorý prezentuje divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Tento rok sa do projektu zapojilo 51 divadiel z 19 slovenských miest - Banskej Bystrice, Bátoviec, Bratislavy, Košíc, Lučenca, Malaciek, Martina, Nitry, Prešova, Prievidze, Púchova, Rožňavy, Semerova, Senca, Starého Tekova, Trenčína, Trnavy, Zvolena a Žiliny. Projekt Noc divadiel koordinuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku.

 

Tlačová správa bola akutalizovaná 11. novembra 2014. Doplnené boli informácie týkajúce sa zmeny v programe.

11.11.2014 9:57

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?