Mesto Trnava

Pozvánka na výstavu Nežná revolúcia v komiksovej podobe

Čierna oslava je názov výstavy, ktorá bude otvorená v stredu 6. novembra 2019 v Kníhkupectve AF. Autorka výstavy Klára Štefanovičová predstaví ilustrácie pochádzajúce z rovnomennej knižnej predlohy. Výstava, ktorú organizuje kultúrne centrum Malý Berlín ako sprievodný program piateho ročníka festivalu spisovateľov Ypsalon 2019, bude návštevníkom voľne prístupná do 6. januára 2020.
Komiks Čierna oslava je príbehom dvoch mladých zaľúbených ľudí, ktorí sa – každý po svojom – tiež zapoja do boja za slobodu. Dejová línia sa odohráva v Bratislave 16. novembra 1989, deň pred najznámejším dátumom Nežnej revolúcie. Autorom príbehu je spisovateľ Michal Hvorecký.
Čierna oslava je jedným z komiksov, ktorý vychádza vo vydavateľstve e.j. publishing ako špeciálny projekt k 30. výročiu Nežnej revolúcie. Projekt pod názvom Nežný komiks prináša štyri rozličné príbehy od štyroch ilustrátorov a štyroch spisovateľov.
Klára Štefanovičová (1995) je študentkou ateliéru voľnej grafiky na VŠVU v Bratislave pod vedením prof. Róberta Jančoviča, akademického maliara. Popri voľnej tvorbe sa venuje najmä komiksu, ilustrácii a grafickému dizajnu. Komiks Čierna oslava, ktorý vyšiel tento rok v júli, je jej knižným debutom.
Viac informácií o festivale Ypsalon aj o výstave nájdete na www.ypsalon.sk.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

4.11.2019 11:53

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?