Mesto Trnava

Práce na rekonštrukcii športového areálu školy na Maxima Gorkého sú vo finále

Mesto pokračuje v obnove športovísk školských areálov, ktoré slúžia nielen školákom počas vyučovania či školských klubov detí, ale aj pre verejnosť na voľnočasové aktivity v popoludňajších hodinách a počas prázdnin. Už o pár dní bude dokončený areál v rámci ZŠ a MŠ na Ulici Maxima Gorkého. Práce na komplexnej rekonštrukcii sa začali už vlani, celková suma investície je zhruba 703 000 eur s DPH.   

„Pohybové aktivity výrazne prispievajú k silnejšej imunite a celkovo lepšiemu zdravotnému stavu, preto chceme Trnavčanom vytvárať čo najlepšie podmienky na športovanie. Po vynovených športových areáloch na Ulici Jána Bottu a Vančurovej či práve rozbehnutých prácach na Slávii je toho tento projekt ďalším dôkazom,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Návštevníci areálu budú môcť svoje športové zručnosti zdokonaliť na dvoch nových ihriskách na kolektívne loptové hry – futbal, hádzanú, volejbal či basketbal. Na svoje si prídu aj priaznivci iných športových disciplín – k dispozícii budú bežecký ovál s rozbehovými dráhami, piesková plocha pre diaľkarov i vrhačský sektor pre guliarov a kladivárov.

Po novom pribudnú taktiež workout a posilňovacie stroje, detské ihrisko s pitnou vodou a mobiliárom, WC pre návštevníkov i nové stožiare s LED svietidlami, ktoré dotvoria moderne zrekonštruovaný priestor.

Ako sme vás informovali, samospráva momentálne opravuje aj chodník vedúci po obvode areálu na Orgovánovej, Gábora Steinera a Ľaliovej.

Foto: Peter Bročka

3.6.2021 15:33

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová