Mesto Trnava

Pravý blší trh s reštauráciou priamo na korze pred radnicou

Chýbajúci príbor do obedovej sady či cukornička v tvare slona. Na blších trhoch ľudia niekedy objavia nevšedné kúsky do svojich domácností. Túto možnosť budú mať aj Trnavčania na trnavskom „blšáku“, ktorý sa uskutoční v sobotu 16. mája od 9.00 do 15.00 h priamo na korze / Hlavnej ulici pred radnicou.
Prilákať ľudí do mesta je opäť výzvou pre občianske združenie Bronco, ktoré organizuje aj obľúbený Trnavský rínek. Miroslava Hlinčíková približuje nové podujatie v meste: „Rozmýšľali sme, čo v Trnave chýba a myslíme si, že klasický „blšák“ by si mohol získať svojich priaznivcov. Prehŕňanie sa v starých veciach má svoje čaro a poskytuje priestor nielen na zaujímavý nákup, ale najmä na rozhovor a stretnutie so známymi. Ruch do mesta jednoducho patrí.“
Tovar na blšom trhu bude zmiešaný, svoj tovar bude pred radnicou ponúkať asi tridsať predajcov. Ľudia si môžu nakúpiť oblečenie, dekoratívne a úžitkové predmety, ku ktorým patria napríklad aj kuchynské pomôcky, hudobné nástroje, knihy a starožitnosti. Pre tých, ktorí sa chystajú na blší trh prvýkrát, má organizátorka dobrú správu: „Blší trh určite poteší svojimi cenami, ktoré sú podstatne nižšie ako v obchodoch.“
Blší trh bude spojený aj s medzinárodným podujatím Restaurant day, ktorý pripadol práve na 16. mája. Jednotlivci a združenia si na celom svete počas tohto dňa na pár hodín otvárajú tzv. pop-up reštaurácie. Vďaka tomu majú milovníci dobrého jedla nielen možnosť ochutnať originálne recepty, ale aj spoznať z inej strany komunitu, v ktorej sa pohybujú. Svoju reštauráciu „spojazdní“ na jeden deň aj občianske združenie Bronco. „Návštevníkom našej reštaurácie ponúkneme ázijskú polievku Ramen, upečieme pravý arménsky medovník, bezlepkové cookies a budeme podávať aj iné dobroty. Do nášho menu určite zahrnieme aj osviežujúce limonády. Na všetkých sa už teraz veľmi tešíme,“ odkazuje Trnavčanom Júlia Č. Oravcová.
Prvý Restaurant day vznikol v roku 2011 v Helsinkách. Odvtedy sa koná asi 4-krát do roka, približne každé 3 mesiace. Trnava sa do tejto iniciatívy zapája prvýkrát. Vyzbierané peniaze budú cez účet Dobrej krajiny prerozdelené na organizáciu Trnavského rínku a ďalších zaujímavých mestských podujatí.

Podobný ruch ako minulý rok na Divadelnej zavládne v sobotu na prvom blšáku pred radnicou
Ilustračné foto: archív Bronco
 

Lokalita

GPS:
N 48.37699575436286 / E 17.586059870886174

15.5.2015 13:56

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?