Mesto Trnava

Predajcovia môžu prihlasovať svoje prevádzky do súťaže Na bicykli do obchodu, v septembri tak prilákajú zákazníkov z radov súťažiacich

Po májovej súťaži Do práce na bicykli prichádza ďalšia národná kampaň zameraná na podporu nemotorovej dopravy v meste s názvom Na bicykli do obchodu 2017. Pozývame každého, komu záleží na vlastnom zdraví a životnom prostredí, aby jazdil počas septembra (a pokojne aj inokedy) na nákupy na bicykli.

Okrem motivovania verejnosti k výmene štyroch kolies za dve je cieľom kampane povzbudiť súkromný sektor, aby na to svojim zákazníkom vytváral podmienky – či už formou trvalých alebo dočasných opatrení. Takéto aktivity majú zvyčajne pozitívny vplyv na zákaznícku základňu, keďže poskytujú viac možností pri voľbe spôsoby dopravy.

Princíp je jednoduchý: súťažiaci si budú evidovať nákupy v obchodoch, ktoré počas septembra navštívia na bicykli. Skóre sa im bude rátať pri tých, ktoré sú zaregistrované v súťaži, a v snahe zvýšiť svoje šance na výhru uprednostnia práve týchto predajcov. Obchodníci, ktorí chcú svoje prevádzky spropagovať medzi súčasnými i potenciálnymi budúcimi zákazníkmi, by túto kampaň nemali premeškať.

Databáza obchodov bude zverejnená na www.nabicyklidoobchodu.sk (alebo skrátene www.nbdo.sk), podľa slov organizátorov sa bude dať vyhľadávať podľa viacerých kategórií.

Záujemcovia, ako aj jednotlivé prevádzky sa môžu registrovať od 1. augusta, prihlásením sa do súťaže zároveň získavajú možnosť vyhrať zaujímavé vecné ceny ako e-bike, mestské bicykle, príslušenstvo na bicykle a ďalšie hodnotné ceny.

Kampaň potrvá počas celého septembra, v Trnave bude súčasťou aktivít v rámci Európskeho týždňa mobility, ktorý sa bude konať od 16. do 22. septembra 2017. Vlaňajší ročník priniesol nášmu mestu ocenenie za najaktívnejšiu slovenskú samosprávu v Národnej súťaži o cenu Európskeho týždňa mobility 2016. Aj tejto rok nás čaká pestrý sprievodný program, o ktorom prinesieme už čoskoro bližšie informácie.

4.8.2017 9:28

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?