Mesto Trnava

Prednádražie má ďalšie polopodzemné kontajnery

Sídlisko Prednádražie má ďalšie moderné polopodzemné kontajnery. Po minuloročnej investičnej akcii,  kedy v tejto lokalite mesta pribudlo osemnásť stojísk, pokračovalo mesto  v dopĺňaní smetných nádob tohto typu aj v tomto roku.

„Ďalšie polopodzemné kontajnery sú na Tajovského 20, Čajkovského 25 a 53, Mozartovej 10, 12 a 13, Botanickej 8, 11 a 55, Ludviga van Beethovena 7, 11, 17,23, Šafárikovej 9 a 15, Gejzu Dusíka 60, Kornela Mahra 6 a na Lomonosovej 3,“ spresnil Jozef Gabriel z investičného odboru na Mestskom úrade v Trnave.    

Dôvodom výmeny kontajnerov je šetrenie prírody a finančných prostriedkov mesta. Platí tiež trend, že každé moderné a ekologicky zmýšľajúce mesto postupne vymieňa klasické nádoby na zmesový komunálny odpad za polopodzemné kontajnery. Dobrou správou je, že ani Trnava nie je v tomto prípade výnimkou.

Polopodzemné  kontajnery majú totiž veľa výhod, či už je to ich objemová kapacita, vzhľad i ochrana pre hlodavcami. 

„Ich  kapacita je približne päťnásobne väčšia ako pri kontajneroch na zmesový odpad a zmestí sa do nej trikrát viac skla, plastov a papiera. Dôležitá je tiež ochrana pred hlodavcami, alebo aj pred inými zvieratami. Odpadky teraz nerozfúka vietor a lepší je aj ich vzhľad. Tieto kontajnery tiež budú vybavené senzormi, ktoré budú signalizovať, ak sa smetné nádoby úplne naplnia,“ doplnil Jozef Gabriel z investičného odboru.  

Polopodzemné kontajnery pribúdajú od roku 2016 v celej Trnave, zámerom mesta je ich postupná inštalácia na všetkých sídliskách.

Na Prednádraží boli minulý rok nainštalované prvé polopodzemné kontajnery, ľudia sú s nimi spokojní.

FOTO: Veronika Majtánová

 

2.9.2021 8:21

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?