Mesto Trnava

Prednáška o tom ako zmeniť mesto aj obhliadka mesta


Iniciatíva Mestské zásahy Trnava 2016 pripravila na tento týždeň dve sprievodné aktivity. Prvou bude v utorok prednáška známeho architekta Matúša Valla a následne v sobotu Obhliadka mesta, ktorej cieľom je priblížiť Trnavu z trochu iného uhla pohľadu.


Ako zmeniť mesto? Architekt Matúš Vallo

bude v utorok 8. marca od 19. hodiny prednášať o tom, akú rolu v ovplyvňovaní výzoru súčasného mesta môže, chce a má aktívna odborná verejnosť, a prečo mestá takto naakumulované vedomosti a energiu nevedia využívať. Práve Matúš Vallo spolu so svojim kolegom Oliverom Sadovským vymysleli v roku 2008 samotný koncept mestských zásahov a dodnes ich organizujú v Bratislave, kde sa uskutočnili aj v rokoch 2009 a 2015. Obaja spoločne hrajú v známej kapele Para a pracujú vo vlastnej firme Vallo Sadovsky Architects.

Podrobnosti o prednáške Ako zmeniť mesto? nájdete na adrese: 
www.facebook.com


Obhliadka mesta: Spoznaj Trnavu

a vylepši ju je určená pre všetkých, ktorí by sa chceli zapojiť do Mestských zásahov, ale nepoznájú samotné mesto ani lokality, ktoré sú z architektonického hľadiska významné alebo zanedbané. Prehliadku pripravuje združenie ArchiTT, ktoré vás prevedie centrom mesta ako aj ďalšími významnými mestskými časťami tak, aby ste získali lepšiu predstavu o samotnom meste pre vaše návrhy zásahov. Zraz bude o 10.00 h v sobotu 12. marca pred železničnou stanicou.

Podrobnosti nájdete na adrese:
www.facebook.com 


Zapojiť sa priamo do Mestských zásahov Trnava 2016 sa môžeme dvoma spôsobmi do 5. apríla 2016 cez webovú stránku http://trnava.zasahy.sk.

Prvým je pridanie PODNETU na nefunkčné alebo nevyužité miesto vo verejnom priestore, ktorý bude slúžiť ako inšpirácia ostatným. Netreba si však podnety zamieňať s populárnou službou Odkaz pre starostu. V tomto prípade má ísť o vylepšenia verejného priestoru, nie opravy mestskej infraštruktúry, či mobiliáru.

Druhým spôsobom je pridanie PROJEKTU, ktorý reprezentuje už konkrétny návrh zásahu do verejného priestoru. Vypracovanie takéhoto projektu vôbec nemusí byť komplikované a časovo náročné. Stačí pridať slovný opis zásahu, fotografiu miesta, kde sa má projekt realizovať a jednoduchú vizualizáciu zásahu, prípadne kresbu, zákres do fotografie a podobne.

Mestské zásahy Trnava 2016 organizujú Mesto Trnava, Publikum.sk, UzemnePlany.sk a Galéria Jána Koniarka s podporou partnerov Dupos, ArchiTT, Čierne Diery, Trnavský hlas, Trnava-live.sk, časopis ARCH a Archinfo.sk.

 

Tlačová správa OZ Publikum

7.3.2016 11:37

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová