Mesto Trnava

Predvianočné tvorivé dielne pre deti sa začnú 1. decembra

Čo by to bol za december bez tradičných Predvianočných tvorivých dielní pre deti? Ani tento rok nebudú chýbať obľúbené kreatívne aktivity, na ktorých budú môcť deti popustiť uzdu svojej fantázii a tvoriť originálne vianočné dekorácie a darčeky. Desiaty ročník festivalu detskej tvorivosti sa bude konať od piatku 1. do nedele 17. decembra 2017. Pre verejnosť budú dielničky otvorené vždy cez víkend medzi 15. a 19. hodinou v osvedčených priestoroch bývalého obchodu s odevmi „Pod stĺpami“ na Hlavnej ulici č. 8.

„Našou snahou je ponúknuť deťom možnosť vyskúšať si zakaždým niečo iné,” hovorí koordinátorka tvorivých dielní Katarína Haršányiová z odboru vzdelávania, športu a kultúry Mestského úradu v Trnave, „pripravili sme preto zaujímavé nové nápady, techniky a postupy.”

Prvý víkend bude patriť výrobe adventných vencov, pohľadníc a svietnikov s mikulášskou tematikou, druhý prinesie inšpiráciu na vianočné darčeky a počas tretieho víkendu pripravíme rôzne ozdoby a dekorácie nielen na vianočný stromček.

Malých návštevníkov čakajú rozmanité tvorivé aktivity s vianočnou a zimnou tematikou obohatené ľudovo-umeleckými aktivitami a tradičnými technikami ako práca s textíliami, bavlnou i hlinou či využitie rôznych prírodnín a potravinárskeho materiálu. Okrem toho naplní priestor vôňa medovníkov, ktoré budeme piecť priamo na mieste.

Program zabezpečujú animátori z trnavských detských a mládežníckych organizácií a študenti trnavských stredných a vysokých škôl. Spolu s Mestom Trnava organizujú Predvianočné tvorivé dielne pre deti OZ Hojdačka a Pedagogická a sociálna akadémia blahoslavenej Laury.

Lokalita

GPS:
N 48.376311617655745 / E 17.585813107656804

24.11.2017 18:04

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?