Mesto Trnava

Prevádzka materských škôl a školských klubov detí od 18. januára 2021

Podľa najnovších informácií zverejnených na webstránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pokračuje obmedzená prevádzka materských škôl a školských klubov detí aj od 18. januára 2021.

Škôlky a školské kluby sú od zimných prázdnin otvorené len pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre tých, ktorým povaha ich práce neumožňuje pracovať domu. Tento režim mal trvať do 15. januára pod podmienkou, že sa epidemiologická situácia na Slovensku bude vyvíjať priaznivo. Skutočnosť je však, žiaľ, iná, preto naďalej v platnosti ostáva obmedzená prevádzka.

Zákonní zástupcovia detí, ktorí spĺňajú podmienky umiestnenia dieťaťa do MŠ alebo ŠKD, no doteraz túto možnosť nevyužili, môžu v prípade záujmu osloviť vedenie konkrétnej materskej alebo základnej školy aj dodatočne. V prípade uzatvorených prevádzok odporúčame rodičom kontaktovať vedenie základnej školy, pod ktorú škôlka ich dieťaťa spadá.

O prípadných zmenách v nariadení ministerstva, resp. o zmene podmienok pre prevádzky uvedených zariadení budeme informovať.

12.1.2021 15:21

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?