Mesto Trnava

Pribudli ďalšie moderné polopodzemné kontajnery, Trnava je v ich budovaní lídrom

Trnava má ďalšie moderné polopodzemné kontajnery, najnovšie ich mesto vybudovalo na Saleziánskej, Veternej, Rovnej a Poštovej. Nadzemná časť týchto kontajnerov je na všetkých stojiskách kruhového pôdorysu. Staré smetné nádoby budú z týchto lokalít v krátkej dobe odstránené.
 
Výhody polopodzemných kontajnerov oproti starým smetným nádobám spočívajú predovšetkým v ich oveľa väčšej kapacite. Majú päťnásobne väčší objem ako bežné nádoby na zmesový odpad a zmestí sa do nich trikrát viac skla. Vďaka tomu sa šetrí životné prostredie a finančné prostriedky mesta. Polopodzemné riešenie stojísk taktiež efektívnejšie chráni obsah kontajnera pred hlodavcami a inými zvieratami. 
 
„Odpadky teraz nerozfúka ani vietor a neporovnateľne lepší je aj ich vzhľad. Tieto kontajnery tiež budú vybavené senzormi, ktoré budú signalizovať, ak sa smetné nádoby úplne naplnia,“ doplnil Jozef Gabriel z investičného odboru. 
 
Polopodzemné kontajnery pribúdajú od roku 2017 v celej Trnave. Zámerom mesta je ich postupná inštalácia na všetkých sídliskách. „Na Slovensku sme v budovaní polopodzemných stojísk jednoznačným lídrom,“ poznamenal k zámeru viceprimátor Tibor Pekarčík"Celkovo bolo k 31. decembru minulého roka vybudovaných 86 polopodzemných stojísk so spolu 447 nádobami. Na Družbe je 193 kontajnerov, v centre 15, na Linčianskej 27, na Prednádraží 194 a na Zátvore 18 nádob," upresnila počty kontajnerov Dominika Slezáková z odboru komunálnych služieb.
 
Nasledovať budú nielen kruhové, ale aj štvorcové stojiská na ulici A. Kubinu, Kalinčiakova, J. Bottu, Rovná a Veterná. Budeme o nich včas informovať.
 
Najnovšie polopodzemné kontajnery nájdete na uliciach:
  • Saleziánska 28;
  • Saleziánska 38;
  • Rovná 4;  
  • Poštová 8;
  • Poštová 26;
  • Veterná 29;
  • Veterná 21.
FOTO: Tibor Pekarčík
 

4.5.2022 12:00

Komentárov: 0