Mesto Trnava

Prieskum Zdravého mesta odhalil vaše preferencie

V decembri ste mali možnosť vyplniť online dotazník, v ktorom sme sa zaujímali o vaše názory a preferencie v oblasti životného štýlu i návrhy na zlepšenie konceptu Zdravého mesta Trnava.

Z dotazníka sme sa dozvedeli, že za najviac dôležité považujete témy týkajúce sa životného prostredia, sociálnej oblasti, vzdelávania a udržateľného životného štýlu. To je skvelá správa, pretože to sú témy, ktoré má vo svojom hľadáčiku aj Zdravé mesto. Kvalitu života v našom meste ste ohodnotili sedemdesiatimi percentami, čo je veľmi pekné číslo, no zároveň nám ukazuje, že je tu ešte priestor na zlepšenie. Väčšina z vás považuje za najdôležitejšie zdravé stravovanie. Motivovali ste nás k príprave projektov na túto tému a tento rok sa jej na našich podujatiach i  prostredníctvom facebookovej stránky Zdravé mesto Trnava budeme viac venovať.


Životné prostredie i udržateľnosť vás zaujíma

Každoročne sme tu pre širokú verejnosť, komunity i konkrétne skupiny s rôznymi podujatiami, aktivitami a projektami. Aj v roku 2022 prinesieme celotýždňový program počas Európskeho týždňa mobility aj viacdňové podujatie pod názvom Dni zdravia. Realizovať chceme aj aktivity ku Dňu Zeme, Svetovému dňu vody či Svetovému dňu srdca, a aj k iným významný dňom, zameraným na podporu a pripomenutie nevyhnutnej starostlivosti o verejné i naše osobné zdravie. Už teraz sa tešíme na prichádzajúcu jar, s ktorou vám predstavíme niekoľko nových projektov. Jedným z nich je napríklad Bicyklovanie bez bariér.


Priznali ste sa, že na strave si dávate záležať

Na vaše otázky či podnety radi odpovieme na e-mailovej adrese zdravemesto@trnava.sk.

Výhercovia balíčkov od Zdravého mesta Trnava, ktorých sme vylosovali spomedzi respondentov:
zkl...an@gmail.com
bla.....ma@gmail.com
ci..m@gmail.com
 

Zdravé mesto je projekt, ktorý v roku 1986 iniciovala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) s cieľom zlepšiť zdravie obyvateľstva na komunálnej úrovni. Medzi mestami, ktoré túto ideu prevzali, je od roku 1996 aj Trnava, v tom istom roku sa stala aj členom siete Zdravých miest na Slovensku. Dnes je Trnava jediným slovenským mestom, kde Zdravé mesto naďalej funguje ako samostatná súčasť samosprávy.

11.1.2022 14:08

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?