Mesto Trnava

Pripravili sme pre vás Country deň v Kamenáči s hudbou a dobrou zábavou

Zrekonštruovaný amfiteáter v Kamennom mlyne ožíva novým životom v štýle vidieka. Mesto Trnava so Správou kultúrnych a športových zariadení tu pripravili v sobotu 24. mája celkom nový Country deň nielen pre všetkých milovníkov tohto hudobného žánru, ale aj pre celé rodiny. Deti sa už od 10. hodiny budú môcť na čerstvom vzduchu vyblázniť na nafukovacom hrade a šmykľavke, povoziť sa na poníkoch a nechať si na tvár premaľovať do podoby svojho obľúbeného zvieratka alebo rozprávkového hrdinu. Dospeláci si budú môcť vyskúšať svoje schopnosti v bláznivej jazde na ródeovom býkovi, pouvažovať o rozšírení svojho šatníka parádnym stetsonom alebo inými koženými „kúskami“ v štýle country a westernu z dielne umeleckého remeselníka alebo si vybrať z drevených výrobkov, ktoré dokážu vyčariť vidiecku atmosféru aj v našich domácnostiach.
Ale aby sme nezabudli na to najdôležitejšie: na Country dni predsa nemôže chýbať dobrá hudba a tanec. Vzhľadom na to, že Trnava má tradične silné zázemie v štýle country, o túto zložku programu sa postarajú prevažne trnavskí hudobníci. Ako nám potvrdil dramaturg programu, multižánrový hráč na päťstrunové banjo a organizátor viacerých hudobných festivalov Roman Áč, otvárací päťdesiatminútový koncert, ktorý sa začne o 17. hodine, bude patriť skupine Kamion, ktorej už roky šéfuje neprehliadnuteľný Gusto Michalov. Prvky írskej hudby, ktoré kedysi ovplyvnili aj americký country štýl, prinesie do Kamenáča Graeme Mark, írsky pesničkár žijúci v Trnave, a po ňom bude patriť pódium tanečnej skupine Sillmarion z Bratislavy, ktorý publiku ponúkne vlastné aj pôvodné choreografie národných a historických tancov rôznych období a v troch vstupoch počas celého večera aj možnosť naučiť sa ich základné tanečné prvky. Žánrovú kompozíciu podujatia rozšíri aj folk-rock v podaní kapely L.P.S. z Hrnčiaroviec.
Hviezdou večera bude Willie Jones, americký spevák z Texasu, ktorý v súčasnosti žije v Gredingu v Nemecku, ale Trnavčania ho môžu poznať aj ako jedného z hostí legendárnych festivalov rezofonickej hudby Dobrofest – Trnava, na ktorých hrával s kapelou Shady Mix a so svojím triom. Na Country dni v Kamenáči vystúpi so svojím bandom, v ktorom hrajú aj muzikanti z Trnavy a okolia. „Po návrate do Európy v roku 2012 ma oslovil, či by sme dali dokopy nejaký projekt, a začali sme spolu hrávať. Odohrali sme odvtedy spoločne množstvo koncertov v Nemecku, na Slovensku, v Česku, Poľsku, a dokonca aj v Španielsku,“ povedal Roman Áč.
Koncertom Willieho Jonesa a jeho skupiny sa zábava nekončí. Pokračovať bude výučba tancov a publikum sa ešte takmer do polnoci bude môcť zabávať na country bále so skupinou Countryfied, ktorá má vo svojom repertoári aj tradičné bluegrassové skladby či pesničky skupín Greenhorns, Fešáci alebo nesmrteľné hity Michala Tučného, Honzu Nedvěda a ďalších.
O dobrú zábavu na Country dni je postarané, muzikanti a tanečníci sú pripravení, čakáme už len na vás. Objednali sme aj dobré počasie a podľa informácií zo zaručeného zdroja bude zásielka slnka a vyšších denných teplôt vyexpedovaná do Trnavy v najbližších dňoch.
Srdečne vás pozývame.

16.5.2014 13:45

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?