Mesto Trnava

Pripravte si farebné deky, blíži sa prvý Trnavský piknik

Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnavy v spolupráci s neziskovou organizáciou Bronco pre vás pripravili nové podujatie s názvom Trnavský piknik, ktoré sa uskutoční v nedeľu 29. septembra 2013 v parku na Kalvárii. Piknik sa začína o 13.00 h a bude trvať až do 19.00 h.

Viete, čo k takému pikniku neodmysliteľne patrí? Predsa farebná deka, kôš plný výborného jedla a dobrá nálada. Na Trnavskom pikniku si na svoje prídu dospelí aj deti. O zábavu sa postarajú Šoko, Pucho & Pink Horse trio, koncertom potešia Zuzana Mikulcová a Sanyland a deti sa môžu zabaviť nielen na interaktívnom divadelnom predstavení, ale aj počas hrania rôznych spoločenských a športových hier alebo v detskom kútiku Nezábudka.

Pochutnať si môžete na originálnom občerstvení od Partizánov a počas sŕkania domácej limonády sa určite stihnete zapojiť aj do turnaja v stolnom futbale. Dôležité je, aby ste do piknikového koša nezabudli pribaliť aj vlastnoručne upečenú dobrôtku, s ktorou sa môžete zapojiť do súťaže o najlepší koláč (svoj recept zašlite kvôli registrácii na froufrou@froufrou.sk. Koláč musí obsahovať sezónne ovocie/zeleninu (napríklad jablká, hrušky, slivky, maliny, černice, mrkvu, cukinu...). Hotové dobroty stačí už len priniesť na Trnavský piknik, kde ich porota zdegustuje a vyhodnotí tú najlepšiu). Pre milovníkov histórie je pripravený historický výklad a staré fotografie trnavskej Kalvárie.

Vstup je voľný. Nezabudnite si priniesť deku.
V prípade nepriaznivého počasia sa akcia presunie do Galérie Jána Koniarka.

Šoko, Pucho & Pink Horse trio – sit down comedy
Spektakulárna talkshow dvoch členov 3T a hudobnej skupiny
Show dvoch protagonistov zo skupiny 3T (Tri Tvorivé Tvory) za hudobného sprievodu kapely Pink Horse Trio. Spektakulárna talk show Sit Down Comedy moderovaná tvorivou dvojicou Čukan a Čmina (Juraj Tabaček a Lukáš Púchovský) nás posadí na zadok.

Zuzana Mikulcová a Sanyland
Zuzana Mikulcová je absolventka Pražského konzervatória v odbore populárny spev, ďalej študuje skladbu a aranžovanie. Stala sa víťazkou súťaže Nové tváre slovenského jazzu. Verejnosti sa predstavila aj ako úspešná finalistka televíznej súťaže Hlas Československa 2012.Sanyland je združenie slovenských muzikantov obklopujúcich pesničkára Sanyho Gréka, autora hudby a textov. V pesničkách plných citu a emócií cítiť vplyvy jazzu, blues, popu, funky či world music. Debutový album Trochu korenia Sanyland vydal na Slnko Records v roku 2007 a ako predkapela absolvoval turné Jaromíra Nohavicu Divné století.
Po príchode talentovanej speváčky Zuzany Mikulcovej Sanyland vydáva album Divné videnie, ktoré bolo českými kritikmi zaradené medzi dvadsať najzaujímavejších albumov roku 2011. Album produkoval Oskar Rózsa.

18.9.2013 11:01

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?