Mesto Trnava

Projektantka predstaví návrh obnovy vnútroblokov na Tehelnej, pripojte sa online

Zámery samosprávy obnoviť všetky vnútrobloky v meste nezastavila ani koronakríza. Práve naopak, práce bežia naplno, paralelne sa pripravuje viacero projektov. Jeden z nich – revitalizácia troch dvorov na Tehelnej ulici sa posunula do fázy projektovej dokumentácie. Konkrétny návrh verejnosti predstaví projektantka Magdaléna Horňáková na online prezentácii, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 25. februára 2021 o 17.00 hod. prostredníctvom aplikácie Microsoft Teams.
V prípade záujmu o účasť je potrebné prihlásiť sa vopred do 23. februára na adrese info@trnava.sk, uviesť svoje meno a priezvisko a počkať na doručenie elektronickej pozvánky s odkazom na prezentáciu.

Pri tvorbe projektovej dokumentácie sa vychádzalo z prieskumu verejnej mienky, v ktorom mali Trnavčania možnosť vyjadriť sa, ako si vnútrobloky na Tehelnej predstavujú a na aké účely by ich chceli využívať. Cieľom prezentácie projektu, ktorá sa kvôli preventívnym opatreniam bude konať online, je predstaviť obyvateľom, ako odborníci do prípravy obnovy zapracovali ich spätnú väzbu a poskytnúť im priestor na pripomienky a návrhy.

Online prezentácia je súčasťou participatívneho plánovania, čo je spôsob, akým Mesto Trnava zapája verejnosť do úprav verejných priestranstiev, aby čo najlepšie slúžili tým, ktorí ich budú využívať.

19.2.2021 11:20

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová