Mesto Trnava

Prvý aprílový víkend bude patriť cestnej cyklistike. Uzávera Ulice Hlboká a Starohájska bude mať vplyv aj na linku č. 14

Domáca sezóna cestnej cyklistiky odštartuje v sobotu 6. apríla 2024 pretekmi na krátkej trati na Hlbokej ulici. V nedeľu pokračuje pretekmi jednotlivcov so štartom a cieľom v Jaslovských Bohuniciach. Celkovo je na programe 15 kôl najvyššej domácej súťaže. 
 
Tohtoročnú cyklistickú sezónu už tradične otvára „trnavský víkend“. Pre mnohých cyklistov sú to prvé preteky v novej sezóne, či prvé preteky v novej kategórii, a preto vzbudzujú mimoriadnu pozornosť nielen jazdcov zo Slovenska, ale aj okolitých krajín. Organizátori počítajú s účasťou vyše štyroch stoviek účastníkov
 
 
Úvodným kolom budú sobotné preteky na krátkej trati priamo pod hradbami nášho kráľovského mesta v úseku od križovatky s Ulicou Bučianska po vjazd do obytnej zóny na Ulici Hlboká. „Ostrý štart pretekov domácej súťaže je na programe od dvanástej hodiny od najmladších pretekárov až po elitných mužov. Už predtým však dostanú šancu zmerať si sily aj mladšie deti v školskom veku bez licencie. Takže štartovať môže ktorýkoľvek záujemca od 6 do 12 rokov, podmienkou je prilba a bicykel spĺňajúci bezpečnostné normy + registrácia medzi 9.00 až 10.00 h v kancelárii na VÚC Trnava,“ uviedol k podujatiu Bohuslav Kujovič, predseda a tréner jediného trnavského mládežníckeho cyklistického klubu.   
 
 
Nedeľný štart i cieľ bude v Jaslovských Bohuniciach. Trať dlhá 27 kilometrov prevedie cyklistov cez Kátlovce, Nižnú, Veľké Kostoľany, Atómové Elektrárne naspäť do obce Jaslovské Bohunice, s cieľom neďaleko parku na ulici Na Rybníku.   
 
„Od jedenástej hodiny sú na programe spojené preteky mužov a juniorov, ktorí pôjdu 5 okruhov. O 11.05 h idú kadeti, ženy a juniorky na 3 okruhy a o 11.10 h starší žiaci a kadetky na dva okruhy,“ dodal Kujovič.
 

Cyklistické preteky obmedzia dopravu 

Z dôvodu konania cyklistických pretekov bude v sobotu 6. apríla 2024 od 7.00 do 18.00 h nutná úplná uzávera Ulice Hlboká v úseku od križovatky s Ulicou Bučianska, Špačinská, Rybníkova po príjazdovú cestu k bytovým domom na Ulici Hlboká č. 9 - 26. 
 
Uzavretá bude aj časť Ulice Starohájska v úseku od križovatky s Ulicou Hlboká po križovatku s Ulicou Tehelná.
 
Pre potreby usporiadateľa budú úplne uzatvorené aj parkoviská pred Daňovým úradom a pred Úradom Trnavského samosprávneho kraja. 
 
Obchádzková trasa bude vedená dočasným dopravným značením cez Ulice Spartakovská, Vladimíra Clementisa, Starohájska a Tehelná.
 

Uzávera ovplyvní aj linku Mestského busu 

V súvislosti s konaním cyklistických pretekov a úplnou uzáverou Ulice Hlboká a časti Ulice Starohájska bude v sobotu 6. apríla 2024 od 8.00 do 18.00 h trasa linky č. 14 dočasne zmenená.
 

Linka č. 14

V smere Modranka - Viktoríniho námestie: Dočasne nebude obsluhovať zastávku Starohájska. Obchádzková trasa bude vedená po Uliciach Bučianska a Tehelná. 
 
V smere Viktoríniho námestie - Modranka: Dočasne nebude obsluhovať zastávku Hlboká. Obchádzková trasa bude vedená po Uliciach Tehelná a Bučianska. 
 
Cestujúcim odporúčame využiť zastávku V. Clementisa, Poliklinika.
 

Zmena trasy linky č. 14 v sobotu 6. apríla 2024.
 
Ospravedlňujeme sa za vzniknuté nepríjemnosti a ďakujeme za rešpektovanie dočasného dopravného značenia.
 
Zdroj: Tlačová správa - Slovenský zväz cyklistiky
Zdroj foto: Soňa Niková

2.4.2024 14:19

Komentárov: 0