Mesto Trnava

Prvý tohtoročný Trnavský piknik bude na kalvárii

Po Ružovom parku a Botanickej záhrade našlo obľúbené podujatie Trnavský piknik opäť nový priestor, ktorý ožije atmosférou pohody – tento raz to bude park pri kalvárii. V príjemnom prostredí pod storočnými stromami sa nájde dostatok miesta pre desiatky Trnavčanov, ktorí sa so svojimi rodinami a priateľmi vyberú stráviť pekné nedeľné popoludnie. Môžete sa k nim pridať aj vy 15. mája 2016 medzi  13. a 19. hodinou.

Recept na vydarený piknik je jednoduchý: prineste si deku, jedlo, pitie a ak máte chuť, pribaľte si aj nejakú loptu, bedminton či spoločenskú hru. V prípade, že si chcete užiť naozaj pohodový deň, nemusíte ani nič pripravovať – chutné občerstvenie si kúpite priamo na mieste.

Nudiť sa nebudú staršie ani mladšie ročníky – pripravený bude detský kútik, maľovanie a chodenie po lane, ale i komentované prehliadky po kalvárii, na ktorých sa záujemcovia dozvedia viac  o jej histórii a význame. Divadlo ZkuFraVon predstaví rodinnú hru s názvom Príbehy z maringotky a bude sa tiež súťažiť o najlepší sladký alebo slaný koláč. Ak sa chcete do súťaže zapojiť, pošlite svoj recept e-mailom na adresu info@lulusbakery.sk a ako predmet uveďte "Trnavský piknik - súťaž". O víťazovi rozhodne porota priamo na pikniku. Hudobným vystúpením spríjemní podujatie Ado Juráček, no najväčšou udalosťou bude zrejme koncert speváčky Katarzia spolu so známym bubeníkom Martinom Valihorom.

Piknikovanie je však hlavne o pohode a oddychu, preto je len na vás, ako tento čas využijete – či si budete užívať sprievodné akcie, alebo dáte prednosť ležaniu v tráve či rozhovorom s priateľmi, ktorých ste už dlhšie nevideli, no práve tu ich zaručene stretnete. Oproti veľkým, anonymným mestám má totiž Trnava výhodu rodinnej atmosféry, ktorá je pre podujatia ako Trnavský piknik príznačná.

Hoci bola v minulosti kalvária miestom posledného odpočinku a medzi ôsmimi stovkami pochovaných bolo i mnoho slovenských národovcov, v polovici 20. storočia prestal tento cintorín plniť svoj pôvodný účel a ostatky mŕtvych boli prenesené na iné cintoríny. Zostali tu len štyri pomníky, napriek tomu však budú organizátori Trnavského pikniku rešpektovať históriu a charakter tohto miesta. Podujatie sa bude rozprestierať len na ploche mimo pomníkov i krížovej cesty (viď nákres nižšie).

Trnavský piknik na Facebooku


 

(Po kliknutí na obrázok sa nákres otvorí v novom okne vo formáte PDF.)

Lokalita

GPS:
N 48.38500517103299 / E 17.57766992108759

27.4.2016 11:47

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová