Mesto Trnava

Radničné hry začínajú 24. júna, ponúknu zaujímavý program

Aj tento rok, od 24. do 29. júna sa otvorí divadelná sála na radnici. Radničné hry ponúknu zaujímavý program pre všetky vekové kategórie.

PROGRAM 

24. 6. sobota, 17.00 h

Bratislavské bábkové divadlo, Osmijankove rozprávky o princeznách

Predstavenie zoberie na 45 minút do izby Osamelej princeznej, kde sa ju Osmijanko pokúsi rozveseliť rozprávkami o jej kolegyniach  - princeznách. Deti spoznajú Sifóniu, ktorá je tak odvážna, že ju nemôže uniesť žiaden drak. Hystéria je taká učená, že prepisuje prírodné zákony vo svojej krajine, a to na také, podľa ktorých kravy domáce čvirikajú na strome, hrebeň je nástroj na česanie zubov a tri a tri je milión. Tretia princezná, Filodendrónia, zas vedie tak dokonale pohodlný kráľovský život, že zabudla rozprávať. Našťastie ju z nemoty vylieči múdry Hlúpy Jano.Okrem rozprávok vás čaká skvelá osmijankovská kapela a jej piesne pre všetkých hravých poslucháčov.

Vhodné pre deti od 3 rokov.
Dĺžka predstavenia: 45 minút. 
Vstup zdarma.

25.6.  nedeľa, 20.00 h

Túlavé divadlo, Podivuhodné hodiny literatúry Matúša a  Hany   

Hana dopisuje román a Matúšovi tvrdí, že s nimi v byte žije aj hlavná postava - chlapec, ktorý kreslí atlasy ľudí. Rodinná priateľka psychiatrička je toho názoru, že paralelný svet môže byť super, ak sa v oboch dá piť červené víno.  Príďte si užiť  ľahko apokalyptickú konverzačnú komédiu od Jakuba Nvotu, kde sa budete cítiť ako doma. 

26.6. pondelok, 20.00 h

Don Quijote de la Mancha, Divadlo Klauniky Brno

Pred divákov predstúpi  2,38 m vysoký profesor španielskeho jazyka a literatúry a 120 kilogramová Ancha pracujúca ako vychovávateľka na kominárskom internáte v Šlapaniciach, v kostýmoch. So skupinou španielčinárov sa ujímajú neľahkej úlohy: – čo najlepšie stvárniť príbeh dômyselného rytiera Dona Quijota. Tvorcovia tvrdia, že ide o predstavenie, ktoré vraj predlžuje život, a možno im veriť, keďže toto dielo pozbieralo množstvo dôležitých ocenení po celej Európe, hosťovalo v Nemecku, Rakúsku, Španielsku, Francúzsku, Poľsku, Kazachstane aj na Ukrajine.

27.6. utorok, 21.00 h

CreDance, poeticky hudobno-tanečný program NIGHT IN PARIS

Čo všetko sa môže odohrať za jednu hodinu v parížškej kaviarni? Zažite rozmanitý tanečný príbeh, kde sa pri káve udejú situácie okorenené tangom, poetickou Améliou z Montmartru ci Roxanne až po zaujímavé choreografie na Beatles, Gorana Bregoviča či slovenskú ľudovku. 

29.6. štvrtok, 20.00 h  

Deň radosti, Štúdio L + S

Trnava bude prvým mestom, kam pricestuje hneď po bratislavskej premiére legendárna hra  z pera Milana Lasicu a Júliusa Satinského, v ktorej Pesimista neverí, že by Deň radosti mohlo niečo prekaziť a Optimista pevne verí, že to nevyjde. Hra v naštudovaní novej generácie divadelníkov ponúka obraz Pesimistu a Optimistu v 21. storočí.

Réžia: Karol Vosátko
Účinkujú: Svätopluk Malachovský, Michal Kubovčík, Jozef Adamčík
Lístky sú stále dostupné, zakúpite ich na tejto stránke

23.5.2023 10:54

Komentárov: 0