Mesto Trnava

Reprezentačný ples mesta: nielen hudba, tanec, krásne šaty a zábava, ale aj tradícia a dobročinnosť

Osemnásty reprezentačný ples Mesta Trnavy sa uskutoční 8. februára o 20. hodine v Mestskej športovej hale. Program je zostavený z toho najlepšieho, čo pre kultúrnospoločenské podujatia tohto druhu ponúka nielen trnavská a slovenská, ale aj česko-slovenská hudobná scéna. Plesajúci hostia sa budú vznášať na vlnách populárnej tanečnej hudby spoločne s legendárnou vlajkovou loďou českej a slovenskej populárnej hudby – Rozhlasovým Big Bandom Gustáva Broma, s ktorým sa už sedemdesiat rokov nerozlučne spája predstava dobrej zábavy a skvelej interpretácie skladieb rozličných žánrov od džezu až po tanečné melódie.
Úctyhodné štyri desaťročia pôsobí na slovenskej hudobnej scéne aj ďalšie hudobné zoskupenie, sprvoti známe pod názvom Bratia, neskôr ako Kmeťoband, ktorý tiež prispeje svojím podielom do vienka dobrej plesovej zábavy. Otec a bratia Kmeťovci majú vo svojom repertoári približne dvestopäťdesiat skladieb počnúc štyridsiatymi rokmi 20. storočia až po súčasnosť, ale aj vlastné piesne s ohnivým temperamentom a večne aktuálnymi námetmi ako láska či žiaľ.
Na ľudovú nôtu preladí plesovú zábavu populárna domáca kapela Trnafčan, širokým spektrom tanečných štýlov hostí prevedie tanečný súbor TK Spektrum z Bratislavy a o prechádzku cez najrôznejšie hudobné žánre sa postará DJ Marián Kukla. Jednotlivé hudobné bloky pospája a riavu zábavy usmerní hovoreným slovom skúsený televízny moderátor, trnavský rodák Roman Juraško.
S reprezentačným plesom mesta sa nerozlučne spája aj charitatívna tradícia – výťažok z podujatia bude venovaný aj tento rok na dobročinné účely.

Reportáž Mestskej televízie Trnava zo 17. reprezentačného plesu v roku 2012.

11.1.2013 9:20

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte