Mesto Trnava

Re-use centrum Back2Life je čoraz viac obľúbené

Koncom júna skupina FCC v spolupráci s Mestom Trnava otvorili re-use centrum Back2Life. Ktokoľvek môže do centra priniesť veci, ktoré už nepotrebuje a pre seba si vybrať niečo užitočné alebo niečo, čím si urobí radosť. Ceny sú veľmi symbolické, pohybujú sa od 50 centov do 8 eur.

Súčasťou úspešného projektu Back2Life je aj webová stránka www.back2life.sk, na ktorú zamestnankyne prinesené veci nahrávajú a klienti si ich môžu vyberať a rezervovať z pohodlia domova. Počas 3 mesiacov fungovania Back2Life centra bol celkový počet položiek takmer 7 000 a až  5 000 vecí našlo nový domov. Najširšia je ponuka produktov pre domácnosť. Klienti počas tohto obdobia zrealizovali viac ako 12 500 rezervácii (ide o opakované rezervácie, ak si klient produkt nevyzdvihol v centre Back2Life). Prax ukázala, že je potrebné skrátiť dobu rezervácie na 24 hodín a limitovať počet rezervácii na jednu emailovú adresu maximálne na 10 položiek.

 „Pri otvorení centra sme všetci verili, že bude úspešné, no skutočnosť prekonala naše očakávania. Odovzdaním nepotrebných vecí do centra ich vraciame späť do života, a tým zároveň predlžujeme ich životnosť. Pomáhame tak predchádzať vzniku odpadu, šetríme životné prostredie a podporujeme cirkulárnu ekonomiku. Sme veľmi radi, že je projekt úspešný a už po troch mesiacoch fungovania si získava čoraz väčšiu obľubu u Trnavčanov. Cieľom nie je zisk, výťažok bude využitý pri realizácii rôznych komunitných projektov a veríme, že ich bude čo najviac,“ hovorí Zuzana Krenyitzká, manažérka komunikácie a CSR.

V jednotlivých kategóriách dominovalo vybavenie domácností, kde bolo zaradených až 37 % všetkých tovarov. 19 % prinesených vecí si našlo svoje miesto v skupine dekorácie a doplnky. Veľmi obľúbenými kategóriami sú hračky a detské potreby s 10,5 % vecí zaradených do tejto kategórie, ako aj knihy so 7 %. Ostatné tovarové skupiny (šport a cestovanie, umenie a voľný čas, záhrada, hudba a film, či potreby pre domácich miláčikov) tvorili spolu 26,5 % vecí.

A ako to vyzerá s návštevnosťou na webe Back2Life? Najvyššia denná návštevnosť bola 617 používateľov, pričom v priemere sa denná návštevnosť webu pohybuje okolo 170 návštev. Najfiltrovanejšou kategóriou sú kvalitné, zachovalé a plne funkčné predmety do 8,00 €.

„Sme veľmi radi, že sa Back2Life centru dobre darí a aj touto formou prispievame k ochrane životného prostredia. Veríme, že projekt bude aj naďalej úspešne napredovať a získa si čoraz väčšiu obľubu a popularitu nielen u Trnavčanov,“ dodáva Zuzana Krenyitzká.

Čo môžete priniesť do Back2Life centra

kuchynské potreby, riady, zariadenie a vybavenie domácností, ručné náradie, športové potreby, hračky, knihy, CD, platne, obrazy, sochy, umelecké predmety, dekorácie do domácnosti, hudobné nástroje, budíky, hodiny, detské kočíky, autosedačky, postieľky ale aj kabelky, kufre a tašky

Čo v Back2Life centre neberú

veľkoobjemový nábytok, elektrospotrebiče, textil, potraviny, chemické látky, plyšové hračky


Úspešné Back2Life centrum v Trnave

TS: FCC Slovensko, s. r. o.

 

14.10.2021 13:03

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?