Mesto Trnava

Rozbehnite to s Arboria bike - zdieľané elektrobicykle vás rýchlo a pohodlne prevezú Trnavou

V Trnave sa rozbieha systém zdieľaných bicyklov, ktoré budú slúžiť verejnosti na krátkodobý presun v rámci mesta. Spoločný projekt Mesta Trnava a spoločnosti Lucron, budujúcej mestskú štvrť Arboria, nesie názov Arboria bike. Jeho cieľom je motivovať verejnosť používať tento tradičný a zároveň moderný spôsob prepravy.
Okrem toho, že je využívanie bicyklov ekologické, je v meste i praktickejšie a umožňuje dostať sa z jedného bodu do druhého rýchlejšie, bez státia v zápchach a problémov s parkovaním. Navyše, zdieľané bicykle sú vybavené elektrickým pohonom, ktorý cestu ešte zrýchli a zjednoduší. V prevádzke bude štyridsať elektrobicyklov, ďalších desať bude slúžiť ako rezerva počas opráv.

„Vďaka spolupráci so spoločnosťou Lucron, ktorá samospráve zdieľané bicykle venovala, prinášame Trnavčanom nový spôsob dopravy v rámci mesta. Unikátnosť tohto projektu spočíva v tom, že ide o elektrobicykle bez potreby parkovacích staníc. Verím, že pre ľudí to bude nielen uľahčenie presunu po meste, ale aj nový zážitok z jazdy s elektrickým pohonom,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka

Záujemcovia sa budú môcť zaregistrovať v Kancelárii prvého kontaktu na mestskom úrade na Trhovej 3. Potom už len stačí nájsť si na jednom z takmer dvadsiatky stanovíšť na území mesta voľný bicykel, vypožičať si ho prostredníctvom mobilnej aplikácie Freebike alebo špeciálnej karty a odviezť sa k ďalšiemu stanovišťu, ktoré je najbližšie k cieľu vašej cesty. Platba funguje na vopred zvolený paušál, po ukončení výpožičky je elektrobicykel ihneď voľný pre ďalšieho používateľa.

Stanovištia Arboria bike budú pripravené v blízkom čase, žlto-čierne dvojkolesové tátoše však môžete v uliciach Trnavy vidieť už v týchto dňoch. Momentálne je spustená testovacia prevádzka pre uzavretý okruh ľudí, počas ktorej sa systém dolaďuje, aby bol nastavený čo najlepšie, keď bude otvorený pre širokú verejnosť. Na pomoc s prípadnými technickými problémami bude zriadená kontaktná linka

„Našou filozofiou je aplikovať moderné ekologické riešenia, či už sa týkajú novej výstavby alebo mobility v meste. Arboria je novou trnavskou štvrťou, a tak s radosťou podporujeme aktivity Trnavy pre lepšiu a zelenšiu dopravu,“ hovorí Peter Kavecký, obchodný riaditeľ spoločnosti Lucron.

Podrobnosti o fungovaní systému zdieľaných bicyklov v našom meste spolu s ďalšími potrebnými informáciami vám prinesieme už čoskoro na stránke trnava.sk.

Zdieľané elektrobicykle v uliciach spoznáte podľa čierno-žltej farby a loga Arboria bike. V prednej časti majú elastický popruh na upevnenie tašky, či kabelky, nechýba ani praktický držiak na mobil.

1.8.2018 10:41

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová