Mesto Trnava

Seniori vo veku nad 62 rokov už nemusia podávať daňové priznanie so žiadosťou o úľavu

Občania mesta Trnavy, ktorí vlani dosiahli vek 62 rokov, majú od tohto roka automaticky nárok na 75-percentnú úľavu na dani z nehnuteľností. Na tento účel už nemusia podávať daňové priznanie ako ročníky pred nimi. Zľava im bude automaticky uplatnená v rozhodnutí o dani, ktoré dostanú o pár mesiacov v období zasielania daňových výmerov. Uplatnenie zníženia dane z dôvodu veku je trvalé.

Život seniorom narodeným od roku 1958 uľahčila novela zákona, ktorú schválila Národná rada Slovenskej republiky 25. novembra 2020. V zmysle zákona č. 354/2020 Z. z si už daňovníci vo veku nad 62 rokov nemusia ako doteraz do konca januára uplatniť nárok na zníženie alebo oslobodenie od dane podaním daňového priznania za stavby na bývanie, byty, ktoré slúžia na trvalé bývanie, a garáže a nebytové priestory v bytových domoch slúžiace ako garáž.

Prijatá novela sa týka len tých miest a obcí, ktoré, tak ako Trnava, majú možnosť oslobodenia alebo zníženia dane v tejto oblasti zakotvené vo všeobecne záväznom nariadení.

12.1.2021 13:09

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?