Mesto Trnava

Sezóna Trnavského bikesharingu 2022 sa zajtra končí

Mestské služby mesta Trnava, ktoré prevádzkujú mestský systém zdieľaných elektrobicyklov, oznamujú, že sezóna Trnavského bikesharingu sa tento rok skončí vo štvrtok 15. decembra.
Počas zimnej pauzy prejdú elektrobicykle pravidelným servisom, aby boli na jar pripravené opäť vyraziť do ulíc. O štarte novej sezóny budeme včas informovať.

Na 115 zdieľaných elektrobicykloch jazdilo zhruba 2 500 aktívnych používateľov, ktorí od mája do konca augusta spravili priemerne tisíc výpožičiek denne. Čísla boli vysoké aj na jeseň – v septembri viac než 900 výpožičiek na deň, v októbri vyše 700, v novembri 600.

Elektrobicykle s batériami síce nie je vhodné využívať počas mrazov, klasickým bicyklom a cyklistom, ktorí sa nezľaknú žiadneho počasia, však nestojí v ceste nič. Kto by chcel jazdiť na bicykli aj v zime, si môže prenajať mestský Žltý bajk iba za 30 eurdo konca novembra 2023.
Stačí prísť na mestský úrad na Trhovej 3, podpísať zmluvu, zaplatiť poplatok a rovno odísť na dvoch kolesách. Bicykle sa míňajú, príďte si po ten svoj čo najskôr. :)


Žltozelený elektrobicykel Trnavského bikesharingu (foto: Matúš Koprda)

14.12.2022 14:28

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová