Mesto Trnava

Sídliskový festival na Linčianskej

Nezisková organizácia Centrum Koburgovo vás srdečne pozýva užiť si skvelý deň na sídliskový festival Spájame sily, ktorý sa uskutoční v sobotu 24. septembra 2016 od 10.00 do 17.00 hod. pri obchodnom centre Jednota na Linčianskej.

Príďte si užiť príjemný jesenný deň na sídlisku s hudbou, divadlom, futbalovým turnajom a tvorivými dielňami. Centrum Koburgovo n.o. spojilo sily s ďalšími organizáciami z Trnavy a Mestom Trnavou a spoločne pripravili deň plný zábavy a stretnutí.
Námestie pri nákupnom centre na Limbovej sa v sobotu premení na improvizované pódium s hľadiskom, na ktorom vystúpia skvelé trnavské kapely: charizmatická Romanika, lokálne Therne Chave Trnava a Rapperi TT Linka 113 a veselá Hudba z Marsu. Okrem hudby sa môžete doobeda tešiť aj na bábkové divadielko Teátro Neline, ktoré pre deti zahrá rozprávku Anna, malá čarodejnica.

Počas celého dňa vás čakajú rozličné tvorivé i športové aktivity. Súčasťou festivalu bude futbalový turnaj medzi sídliskovými tímami, ktorý organizuje Jozef Čavojský. O krajšie a farebnejšie prostredie sa zase postará Táňa Vrtochová, ktorá spolu s deťmi vymaľuje svojimi krásnymi ilustráciami jednu zo zanedbaných stien na sídlisku. Usilovní dobrovoľníci z Trnavskej arcidiecéznej charity vyčistia autobusovú zastávku od popísaných nápisov a nálepiek. Kresliť, maľovať alebo si len tak čarbať budú môcť väčšie i menšie deti na tvorivých dielňach s pracovníkmi a pracovníčkami Krízového strediska, Združenia STORM a Materskej školy BESST. Niečo nové sa môžete naučiť v infostánkoch Trnavskej univerzity a Trnavského dobrovoľníckeho centra. A balansovať na skate vás naučia dobrovoľníci z n.o. Bronco, ktorí pripravujú skateboardovú školu, ale i workshop na výrobu odznakov.

Prineste si deku, loptu a najmä dobrú náladu a chuť užiť si príjemný deň. Ak by vám napadlo niečo, čím by ste sa radi do festivalu zapojili, smelo nám napíšte na festlinka@gmail.com.

Tešíme sa, vidíme sa už čoskoro v centre sídliska - na Linke!

TLAČOVÁ SPRÁVA Centrum Koburgovo n.o.

Facebooková stránka podujatia

Lokalita

GPS:
N 48.35938343342367 / E 17.587336602377263

14.9.2016 12:40

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?