Mesto Trnava

Školáci z Námestia slovenského učeného tovarišstva dostali vďaka participatívnemu rozpočtu originálne pomôcky na geografiu

Finálne poradie participatívnych projektov za rok 2019 je od včera známe, paralelne s tvorbou tohtoročných návrhov sa však realizujú tie vlaňajšie. Jedným z tých, ktorý úspešne uzrel svetlo sveta, je Celý svet ako na dlani, ktorého predkladateľom bola ZŠ a MŠ na Námestí SUT. Vďaka tejto iniciatíve v ich priestoroch pribudla obrovská mapa sveta, otočný model Zeme, slnečné hodiny a lavičky.

Unikátnu učebňu geografie priamo na školskom dvore otvorila v utorok 1. októbra 2019 riaditeľka Žofia Halásová spolu s viceprimátorkou Trnavy Evou NemčovskouMarianou Gergelovou z odboru vzdelávania, športu a kultúry mestského úradu.

„Zámerom projektu je zlepšiť priestorovú predstavivosť detí a ich orientáciu v priestore z globálneho hľadiska. Odhadovať smer letiaceho lietadla, uvedomovať si vzdialenosti medzi krajinami a mestami, sledovať posun času na slnečných hodinách, to všetko môže vyučovací proces spestriť a zatraktívniť. Vďaka týmto pomôckam môžu školáci pozorovať a analyzovať rôzne prírodné javy a súvislosti, a formou zážitkového učenia získavať nové vedomosti,“ hovorí Ivana Vidová, koordinátorka Participatívneho rozpočtu pre Trnavu.  

Na realizáciu projektu získala škola vďaka podpore verejnosti v hlasovaní 4 572,14 eur z PR pre Trnavu 2018.

Foto: Ivana Vidová

2.10.2019 13:48

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?