Mesto Trnava

Slávnu Legendu o pianistovi vyrozpráva Trnavčanom ich rodák

Trnavu opustil ako študent, teraz sa do nej vracia ako hviezda. Jeden z najobsadzovanejších hercov mladej generácie, hudobník a skladateľ Kamil Mikulčík sa 26. apríla o 20. hodine priplaví do trnavskej Synagógy – Centra súčasného umenia na zámorskej lodi Virginian v skvelej divadelnej hre populárneho talianskeho autora Alessandra Baricca Novecento – Legenda o pianistovi. Svojim rodákom sprostredkuje strhujúci, neobyčajný a krásny príbeh geniálneho klaviristu, ktorý po celý život neopustil palubu zaoceánskej lode.
Vďaka autentickej rozprávačskej sile sa dej priam vrýva do srdca divákov. Počas divadelnej plavby na zámorskej lodi sa môžu nadýchať vône oceánu, počúvať neskutočnú hudbu, zasmiať sa, uvidieť Ameriku, zažiť klavírny súboj a sedieť na stovkách kilogramov dynamitu.
Srdečne vás pozývame, nenechajte si ujsť tento výnimočný zážitok v podaní Trnavčana. Ponorte sa do hudby oceánu a oceánu hudby. Hudby, ktorá je počas celého predstavenia hraná naživo na klavíri.

26. apríla o 20.00 h v Synagóge – Centre súčasného umenia
NOVECENTO – Legenda o pianistovi (Divadlo v podpalubí)
Autor: Alessandro Baricco
hrajú: Kamil Mikulčík a Vladislav „Slnko“ Šarišský
hudba: V. Šarišský a K. Mikulčík
dramaturgia: Peter Pavlac
scéna a kostýmy: Lucia Šedivá
produkcia: Dušan Lančarič
réžia: Patrik Lančarič
Vstupné 10 €, predpredaj vstupeniek na www.ticketportal.sk  a v TTi (Mestská veža Trnava) Trojičné námestie 1
Hlavným organizátorom podujatia je úsek kultúry – Správa kultúrnych a športových zariadení v Trnave.
 

Kamil Mikulčík - Vyštudoval na Vysokej škole múzických umení odbor herectvo. Je hercom na voľnej nohe, hosťuje vo viacerých slovenských a českých divadlách. Ako skladateľ hudby spolupracoval so Slovenským rozhlasom, rovnako ako aj s rôznymi slovenskými a českými divadlami ako autor scénickej hudby – SND, Divadlom Aréna, Radošinským naivným divadlom, Mestským divadlom Zlín, Divadlom L+S, Divadlom J.Palárika v Trnave, Divadlom J.G.Tajovského vo Zvolene a Túlavým divadlom. Z filmovej a televíznej tvorby treba spomenúť jeho účinkovanie vo filmoch Behind The Enemy Lines (2003), Povesť o Čiernej Pani (2004), Muzika (2008) a Lietajúci Cyprián (2010) a hral v seriáloch Medzi nami (2006), Ordinácia v ružovej záhrade (2008-2009) a Nesmrteľní (2010), Druhý dych (2012). V roku 2009 sa spolu s Nelou Pociskovou zúčastnili národného kola pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest, z ktorého ako víťazi postúpili do moskovského semifinále. Je členom, aranžérom a spoluzakladateľom a capellovej hudobnej formácie Fragile, ktorá vznikla v roku 2004 v Bratislave.

Vladislav Šarišskýza kompozíciu k inscenácii Novecento – Legenda o pianistovi  získal Cenu nadácie Tatra banky za umenie, Laureát špeciálnej ceny MLADÝ TVORCA v kategórii Hudba.
Ako skladateľ a klavirista spolupracoval Vladislav Šarišský s viacerými uznávanými európskymi orchestrami a v roku 2012 sa stal laureátom Medzinárodnej skladateľskej súťaže Sergeja Proko? eva v Petrohrade. Taktiež je aktívny v triu Talent Transport a hrá hlavne vlastnú tvorbu, ktorá by sa dala zaradiť do jazz-rockovej kategórie.


Foto: Andrej Balco

Aktualizované: 11. apríla 2013

25.3.2013 11:48

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová