Mesto Trnava

Špeciálna PechaKucha Night pre Trienále plagátu Trnava

Svetoví odborníci na grafický dizajn, ale aj mladé slovenské talenty. Na špeciálnej PechaKucha Night sa v rámci Trienále plagátu Trnava v stredu 5. septembra predstaví grafická špička. V priestoroch Synagógy v Trnave hostia predstavia svoju tvorbu a prostredníctvom prezentácií sa podelia o svoje skúsenosti a postrehy.

Na tejto špeciálnej PechaKucha Night Trnava sa predstavia členovia medzinárodnej poroty 8. ročníka Trienále plagátu Trnava. Skúsený a oceňovaný fínsky grafik Pekka Loiri je umelecký riaditeľ jedného z najväčších škandinávskych vydavateľstiev WSOY. Jeho práce sa objavili v mnohých publikáciách a zúčastnil sa viacerých výstav plagátov a knižného dizajnu. Ďalší hosť bude z Poľska. Kritik a kurátor galérie Poster and Design Gallery v Poznani Zdzislaw Schubert má s podobnými podujatiami bohaté skúsenosti. Francúzsky grafik Francois Caspar sa už viac ako 20 rokov zaoberá vizuálnou komunikáciou pre divadlá či firmy. Okrem mnohých ocenení je aj držiteľom Grand Prix posledného Trienále plagátu Trnava 2009. Zo susedných Čiech sem zavíta Jan Rajlich jr., ktorý pôsobí ako profesor grafického dizajnu v Brne. Z domácej scény sa predstaví aj rektor Vysokej školy múzický umení Stanislav Stankoci.

Z ďalších hostí Trienále plagátu Trnava uvidia návštevníci aj autorky ceny Trienále plagátu Trnava z ateliéru 3v1 Ľubicu SegečovúSilviu Jokelovú, ďalej autorku vizuálu tohtoročného trienále Ivanu Palečkovú, ktorá bude prezentovať s Martinom Mistríkom. Súčasťou programu budú aj prezentácie grafického dizajnéra Ondreja Gavaldu, dvojice architektov Pavol ChomaMartin Kubina a tiež aj kurátora trienále a zároveň šéfredaktora časopisu Designum Roberta Parša. Okrem toho plánujeme predstaviť aj čerstvú krv slovenského grafického dizajnu.

PechaKucha Night Trnava vol. 5 organizuje OZ Publikum.sk a Galéria Jána Koniarka v Trnave. Zriaďovateľom galérie je Trnavský samosprávny kraj.

Viac informácii nájdete na:
http://pechakucha.publikum.sk
http://www.facebook.com/PechaKuchaTT

Event na Facebook.com:
http://www.facebook.com/events/349107775171273/

PechaKucha Night Trnava vol. 5
5. septembra od 19:30
Synagóga – centrum súčasného umenia
Vstupné 2 €.

28.8.2012 17:47

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?