Mesto Trnava

Študenti architektúry navrhli riešenia troch mestských priestorov

V minulom roku nadviazalo Mesto Trnava spoluprácu s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity, na základe ktorej ponúkla samospráva tri témy na spracovanie študentských projektov: Humanizácia obytného súboru Hlboká, Humanizácia Paulínskej ulice a Nový pohľad na Kalváriu. Výber najlepších študentských prác bude predstavený v pondelok 17. októbra 2016 o 14. hodine na vernisáži výstavy v kaplnke na trnavskej radnici.

Spolupráca Mesta Trnavy s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity na jednej strane umožňuje študentom architektúry aplikovať svoje poznatky a schopnosti v reálnom mestskom prostredí a na druhej strane prináša mestu nové pohľady na riešenie verejného priestoru. V prípade, že bude niektorý z návrhov obzvlášť podnetný, je vedenie mesta pripravené zvážiť jeho dopracovanie do podoby projektovej dokumentácie i následnej realizácie.

Projekty budú prezentované v printovej forme na posteroch, v prípade obytného súboru budú súčasťou výstavy aj tri priestorové modely. Výstava prác študentov potrvá mesiac, ďalším výstupom spolupráce bude brožúra výsledných diel.
Mesto uvažuje o jej distribúcii na trnavské základné a stredné školy, aby sa stredoškoláci a žiaci 2. stupňa ZŠ v rámci predmetu Náuka o spoločnosti mohli oboznamovať s povolaním archiktekta, reáliami Trnavy i otázkou, ako pracovať s mestským priestorom.

Lokalita

GPS:
N 48.376532537805794 / E 17.58489042775568

14.10.2016 10:56

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?