Mesto Trnava

Štyri adventné koncerty prinesú do predvianočného zhonu pokoj, rozjímanie i nevšedné zážitky

Tohtoročný advent je za dverami. Vianočné sviatky sú krásne a väčšina ľudí sa ich nevie dočkať, no ich prípravy dokážu byť stresujúce. Raz za čas treba spomaliť a oddýchnuť si od každodenného zhonu. Pozývame vás preto na Štyri adventné koncerty, pri ktorých sa na chvíľu zastaví čas a myšlienky na povinnosti nahradí zážitok z hudby.

Kompletný program:

Nedeľa 27. 11.                 

OPERNÉ HVIEZDY NÁŠHO KRAJA A HOSTIA

Kostol sv. Jakuba, 20.00 h

Vstupné 12 eur, predpredaj v sieti Ticketportal, Trnava Tourism (mestská veža) alebo pred koncertom v kostole

Adventné piesne, operné árie a duetá svetoznámych hudobných skladateľov.

Lucia Duchoňová – mezzosoprán

Lucia Kubeková – soprán

Miroslav Dvorský – tenor

Daniel Čapkovič – barytón

Martina Tomašovičová – klavír

Daniel Buranovský – klavír

Kamil Mikulčík - moderátor

Miešaný spevácky zbor Technik Akademik, zbormajster Pavol Procházka (zbor TA)

 

Sobota 3. 12.                    

TRNKI  

Kostol sv. Jakuba, 20.00 h

Vstupné: 3 eur, Trnava Tourism (mestská veža) alebo pred koncertom v kostole.

Ženská spevácka skupina Trnki je prvotriednym reprezentantom viachlasného spevu z Horehronia. Piesne z horehoronských obcí (Telgárt, Šumiac, Vernár, Pohorelá, Heľpa) Trnki interpretujú tradičným viachlasným vokálnym štýlom. Keďže skupinu tvoria predovšetkým rodáčky zo spomínaných dedín Horehronia, je ich spevný prejav esenciou veľmi zaujímavej a stále živej folklórnej tradície tohto územia.

Trnki sa snažia spievať ľudové piesne v pôvodnom tradičnom znení so zachovaním spevného štýlu obcí spomínaných regiónov. Ich repertoár tvoria najmä viachlasné piesne z Horehronia, horného Gemera a Spiša spolu s duchovnými piesňami východného obradu.

Od Ondreja do Troch kráľov

Program ženskej speváckej skupiny Trnki a Ľudovej hudby Jána Maka z Banskej Bystrice

V programe Od Ondreja do Troch kráľov zaznejú svetské ľudové piesne, duchovné piesne a koledy, ktoré sa spievali pri rôznych príležitostiach v predvianočnom období – počas tzv. stridžích dní vo vianočných a novoročných dňoch.  

 

Nedeľa 11. 12.                 

ENSEMBLE FLAIR

Kostol sv. Jakuba, 20.00 h

Vstupné: 3 eur, Trnava Tourism (mestská veža) alebo pred koncertom v kostole.

V čase vnútorného stíšenia v dobe adventu prináša Ensemble FLAIR hudobnú mozaiku, ktorá je symbiózou legendárnych zhudobnených veršov sliezského barda Petra Bezruča, kreácie valašského básnika Josefa Kalusa, Moravskú ľudovú poéziu Leoša Janáčka i autorských skladieb Jána Rokyty, v novom kabáte nadžánrového spracovania ľudovej melodiky. Nebudú samozrejme chýbať ani intermezza spejúce k dlho očakávaným veľkým sviatkom príchodu Spasiteľa, ako aj temperamentné rytmy ohnivého Balkánu, či lyrická balada o smolenskom zámku.

Ensemble FLAIR:

Klára OBRUČOVÁ – spev

Jan ROKYTA – umelecký vedúci, cimbal, spev

Petr VALA  – husle

Jiří POSPĚCH – viola

Jiří PIVOVARČÍK – klarinet

Lukáš ŠVAJDA – kontrabas

 

Nedeľa 18. 12.                 

Robo Opatovský a Mária Čírová

Kino Hviezda, 18.00 h

Vstupné: 17 eur, predpredaj v sieti Ticketportal

Mária Čírová – speváčka, skladateľka a klaviristka sa venuje hudbe a spevu už od detstva. V roku 2008 vyhrala autorskú súťaž Coca-Cola PopStar. Na konte má veľa hitov, medzi najznámejšie patria Búrka, Chýbaš, Kto vie a v súčastnosti valcuje slovenský rádioéter hitom Unikát. Na Vianočnom turné zaspieva svoje naj hity, skladby z minuloročného Vianočného albumu a niekoľko duetov s Robom Opatovským. Nebude chýbať ani ich úspešný minuloročný hit Vianoce.

Robo Opatovský – spevák a skladateľ patrí už dvadsať rokov k úspešným stáliciam na slovenskej hudobnej scéne. Na svojom konte má niekoľko albumov a množstvo hitov (Natália, Prší, Prílev energie, Niečo máš, Hovorila po španielsky atď.), ktoré oslovujú takmer všetky vekové kategórie. Na Vianočnom turné zaspieva hity zo svojich dvoch platinou ocenených Vianočných albumov (Vianočná pošta, Čas sviečok, Dieťa spí, Na vločkách), ale aj úplne nové skladby z najnovšieho albumu Vianočné duetá.

8.11.2016 8:00

Komentárov: 0