Mesto Trnava

Tento rok mesto štartuje celoplošnú deratizáciu skôr, aby bola čo najúčinnejšia, pomôcť môžu aj občania

Pre potkany zákaz vychádzania neplatí a chladné počasie ich od vychádzky neodrádza. Vzhľadom na to, že tieto hlodavce sa vedia veľmi rýchlo rozmnožovať a za tri týždne dokážu minimálne zdvojnásobiť svoje počty, Mesto Trnava tento rok nečaká na výzvu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a začne realizovať celoplošnú jarnú deratizáciu verejnej zelene už 15. marca 2021.

Aby bola deratizácia čo najúčinnejšia, vítaná je aj spolupráca s občanmi. „Ak ste si v okolí svojho bydliska alebo kdekoľvek inde všimli opakovaný výskyt potkanov, prípadne ste našli uhynutých jedincov, prosíme vás o nahlásenie konkrétnej lokality na moju e-mailovú adresu lenka.danisovicova@trnava.sk. Veľmi nám pomôže, keď priložíte do e-mailu aj fotografie miesta výskytu potkanov a širšieho okolia pre lepšiu identifikáciu aktívnych dier,“ povedala referentka verejnoprospešných služieb odboru komunálnych a cintorínskych služieb mestského úradu Lenka Danišovičová.
Potkany majú vynikajúci čuch a ľahko nájdu zdroje potravy, preto je pri znižovaní ich počtu užitočné aj dôsledné separovanie bioodpadu do nových stodvadsaťlitrových hnedých kontajnerov, do ktorých sa hlodavce po starostlivom uzatvorení vrchnáka nedostanú.

zdroj foto: ideratizacia.sk
 

10.3.2021 15:40

Komentárov: 0