Mesto Trnava

Tohtoročné Dušičky budú bez mimoriadnych opatrení

Na prelome októbra a novembra prichádzajú ľudia na cintoríny uctiť si pamiatku svojich blízkych počas Dušičiek. Tento rok budú všetky štyri pohrebiská v Trnave otvorené od 26. októbra do 10. novembra medzi 7.00 h a 22.00 h.

Od 25. do 31. októbra 2021 je okres Trnava v zmysle platného COVID automatu v oranžovej farbe. V tomto období nebudú na cintorínoch žiadne mimoriadne opatrenia.  Režim od 1. novembra zatiaľ nie je známy. V prípade zhoršenej epidemiologickej situácie sa však predpokladá, že nebude pohyb návštevníkov cintorínov obmedzený, keďže ide o vonkajšie priestory. Samozrejme, bude sa postupovať podľa platných nariadení  RÚVZ v Trnave.

V uplynulých dňoch prebiehali na cintorínoch v správe mesta prípravy na zvýšenú návštevnosť. Aj počas sviatkov sú naplánované služby zamestnancov cintorínskych služieb tak, aby bola zabezpečená operatívna likvidácia odpadov, upratovanie, monitorovanie a riešenie krízových situácií i zabezpečenie protipožiarnej kontroly a pomoci občanom.

Na parkovanie pri cintorínoch je možné využívať len parkoviská a vyznačené plochy, tak ako aj v predchádzajúcich rokoch, a samozrejme, je potrebné rešpektovať dopravné značenie. Dopravu bude ako každoročne usmerňovať hliadka dopravnej polície. Pri cintorínoch bude posilnené hliadkovanie mestskej polície.ilustračné foto

zdroj: pixabay.com

21.10.2021 8:54

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?