Mesto Trnava

Trnava a City-Arena podpísali zmluvy umožňujúce stavbu moderného štadióna

Mesto Trnava a trnavská akciová spoločnosť City-Arena dnes slávnostne podpísali zmluvy umožňujúce realizáciu modernej City Areny, ktorá nahradí súčasný futbalový štadión a oživí centrum Trnavy. Mesto poskytlo investorovi pozemky a City-Arena, a. s. Trnava, sa zaviazala zrekonštruovať a odovzdať do vlastníctva mesta futbalový štadión v hodnote 15 miliónov eur. Pri výstavbe tohto moderného športového štadiónu s polyfunkčnými komerčnými aktivitami investor plánuje v Trnave preinvestovať 76 miliónov eur.

"Sme radi, že sa Trnavčania rozhodli urobiť odvážny krok a dovolili nám zmodernizovať nielen štadión, ale aj celú priľahlú mestskú zónu," hovorí Ing. arch. Pavol Adamec, predseda predstavenstva investora CIty-Arena, a. s. zo skupiny Euro MAX Slovakia." Ak bude aj naďalej príprava projektu postupovať podľa harmonogramu, tak v roku 2014 by sme chceli byť s prácami hotoví a v roku 2015 už bude štadión pýchou Trnavy. Štadión Antona Malatinského sme totiž povinní postaviť a skolaudovať ako prvý objekt celého komplexu."

Štadión je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek  UEFA a FIFA s kapacitou 19 000 miest. Súčasťou areálu bude aj dvojpodlažné podzemné parkovisko (1 150 miest), administratívne priestory (4 150 m2) s multikinom (600 miest) a možno aj 32 apartmánových bytov, s ktorými investor počíta ako s čiastočnou alternatívou pôvodne zamýšľaného hotela. Celý komplex bude spĺňať štandardy moderných stavieb vrátane ekologických technológií a energetickej úspornosti.

Tlačová správa spoločnosti City-Arena

22.11.2012 14:27

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?