Mesto Trnava

Trnava bude v stredu obhajovať svoju kandidatúru na titul Európske mesto športu pre rok 2020

Trnava je známa nielen ako moderné a progresívne mesto s bohatou históriou, ale aj vďaka svojim športovým talentom a aktivitám v rôznych športových disciplínach. Budujú sa nové športoviská a revitalizujú sa tie staršie, konajú sa tu mnohé slovenské i medzinárodné športové podujatia (spomeňme napríklad tohtoročné Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike počas júna). Samospráva svojím grantovým programom dlhodobo podporuje domáce športové kluby a zároveň sa snaží vytvárať stále lepšie podmienky na športovanie aj pre širokú verejnosť. Šport je v Trnave dôležitou témou, ktorej sa venuje mnoho pozornosti i finančných prostriedkov. S ambíciou zviditeľniť sa ako miesto, kde sa športu darí, kandiduje Trnava na prestížny titul Európske mesto športu pre rok 2020.

Už o pár dní nás navštívia členovia hodnotiacej komisie ACES Europe (Federácia európskych hlavných miest a miest športu) pri Európskej únii v Bruseli. 1. viceprezident ACES Europe John Swanson spolu s ďalšími členmi komisie a zástupcami mesta navštívia medzi 23. a 26. aprílom 2019 viacero športovísk – medzi inými areál ZŠ na Ulici Jána Bottu, futbalový štadión Antona Malatinského, atletický štadión na Slávii a ďalšie.

Streda 24. apríla patriť obhajobe kandidatúry, ktorú povedie primátor Trnavy Peter Bročka. Komisári budú hodnotiť nielen športoviská a športové aktivity v našom meste, ale pod drobnohľad si vezmú aj športovú infraštruktúru, zapojenie obyvateľstva do športových podujatí a plánované investičné zámery mesta.

Získať titul Európske mesto športu znamená nielen zviditeľnenie nášho mesta na Slovensku i v zahraničí, zaradenie sa do siete miest športu v Európe a možnosť zdieľania cenných skúsenosti medzi jej členmi, ale aj umožnenie zapojenia sa do podporného systému Európskej komisie. Výsledok rozhodnutia komisie o udelení titulu by mal byť známy v najbližších mesiacoch.


Video: Mestská televízia Trnava

18.4.2019 10:05

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?